Radio CD -uri Compatibile Cu Comenzile Pe Volan Din Fabrica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radio CD -uri Compatibile Cu Comenzile Pe Volan Din Fabrica

    Salutare,

    Am de curand un Logan Blackline echipat standard cu un radiocd cu MP3 fara fata detasabila si cu comenzi la volan.Radioul este foarte slab si as vrea sa montez un radio cd cu MP3 mai bun care sa de potriveasca cu comenzile pe volan deja instalate.

    multumesc,
    Cel care conduce masina ca dracu, are toate sansele sa ajunga acolo.

  • #2
    Chiar nimeni nu stie,,,,
    Cel care conduce masina ca dracu, are toate sansele sa ajunga acolo.

    Comment


    • #3
      Daca nu se potrivesc, se pot face!

      Comment


      • #4
        "Compatibil comenzi volan (necesita interfata optionala)"
        / Radio-CD Player cu MP3 si USB Putere: 4x50W Tuner radio FM/MW/LW  Memorii radio - FM:18/MW:6/LW:6 Compatibil RDS, TA, TP, RADIO Text Bluetooth Ready (necesita adaptor optional KCE-400BT) C

        Mai sunt si altele.

        Poti intreba si acolo, stiu baietii mai multe.
        http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
        Everything sounds better . . .

        Comment


        • #5
          Multam,

          Problema e ca nu stiu ce modele sunt astea ce le am pe masina...si nici in carte nu scrie.
          Cel care conduce masina ca dracu, are toate sansele sa ajunga acolo.

          Comment


          • #6
            Originally posted by dorinionel View Post
            "Compatibil comenzi volan (necesita interfata optionala)"
            / Radio-CD Player cu MP3 si USB Putere: 4x50W Tuner radio FM/MW/LW  Memorii radio - FM:18/MW:6/LW:6 Compatibil RDS, TA, TP, RADIO Text Bluetooth Ready (necesita adaptor optional KCE-400BT) C

            Mai sunt si altele.

            Poti intreba si acolo, stiu baietii mai multe.
            Am sunat la ei si astept un raspuns....intre timp am sunat la VC si la Serus si mi-au zis ca , comenzile nu sunt compatibile cu nici un model de radio cd decat cu cel de pe masina ...

            M-au sunat baietii siiii surprizaa nici un Radio CD nu se potriveste la comanda fara un adaptor care costa in jur de 400 ron.ma las pagubas
            Last edited by condaru321; 3 June 2011, 16:09. Reason: Automerged Doublepost
            Cel care conduce masina ca dracu, are toate sansele sa ajunga acolo.

            Comment


            • #7
              Sunt foarte nemultumit de functionarea radio-ului de pe masina(blackline).Nu stiu ce sa fac... sa renunt la el si la comenzi si sa-mi cumpar altu mai bunicel, sau sa montez un amplificator la antena...
              Cel care conduce masina ca dracu, are toate sansele sa ajunga acolo.

              Comment


              • #8
                Originally posted by condaru321 View Post
                Am sunat la ei si astept un raspuns....intre timp am sunat la VC si la Serus si mi-au zis ca , comenzile nu sunt compatibile cu nici un model de radio cd decat cu cel de pe masina ...

                M-au sunat baietii siiii surprizaa nici un Radio CD nu se potriveste la comanda fara un adaptor care costa in jur de 400 ron.ma las pagubas
                Din pacate stil romanesc...la ceea ce nu se pricep au raspunsuri standard: "Nu se poate" "nu functioneaza decat pe aparatul original"

                In principiu, majoritatea aparatelor cu intrare remote, folosesc un port analogic si se rezolva cu cateva rezistente si rabdare.

                Personal, am conectat comenzile de pe un Duster (aceleasi comenzi ca la logan) la o unitate 2DIN made in china si functioneaza perfect
                Last edited by Mindrunner; 5 September 2011, 22:55. Reason: caligrafia e devina!
                Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                Comment


                • #9
                  La unitatea de pe loganul meu (speedsound) merg comenzile de pe volan de la orice masina .
                  Are la setari <steering wheel learning>
                  Am pus comenzi nu la volan ci la mana stanga(sub maneta de semnalizare) de pe un Ford si merg perfect.
                  2011-10-11 21.28.06.jpg

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google