Kit Parrot

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kit Parrot

    Am montat un hands free parrot, merge de-obicei fara probleme, dar, cand folosesc telefonul sau la trecere dintr-o celula in alta (operator GSM) vitezometrul cade la zero. Stiti cumva care-i motivul?

  • #2
    Si eu am parrot
    dar nu am aceasta problema
    sigpic Alexandria

    Comment


    • #3
      Hands-free-ul are legatura cu playerul auto? Se conecteaza si la el cumva?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Elijah View Post
        Am montat un hands free parrot, merge de-obicei fara probleme, dar, cand folosesc telefonul sau la trecere dintr-o celula in alta (operator GSM) vitezometrul cade la zero. Stiti cumva care-i motivul?
        si eu am pe masina un parrot 3200 si este trecut prin audio masinii si nu are nici o problema vezi daca este trecut prin audio de la masina ....este un fir verde pe mufa masinii care ia impuls de la vitezometru... poate este pus ceva nashpa pe acolo...mai verifica odata legaturile...

        Comment


        • #5
          Mufa de la radio se scoate, in locul ei se pune una similara de-a parrot-ului.
          La parot mai ramane disponibila o mufa mama, care se cupleaza la cea a masinii, decuplata anterior. Are un "mute" automat, in momentul in care apelezi sau esti apelat radio se opreste. Mai are 4 fire, care cred eu ca se cupleaza in cazul in care nu ai mufe compatibile (nu-i cazul la logan), si o posibilitate de-a schimba intre ele doua borne "+".

          Comment


          • #6
            Cristy, cine ti l-a montat? Firma? Sau autodidact?

            Comment


            • #7
              Scoate firul verde din mufa de la Parrot si o sa mearga.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Multumesc Andrei, o sa incerc.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google