Help Pls!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help Pls!!!

    Salut!

    Am si eu o problema...vreau sa-mi montez o alarma (alarma e destul de simpla)o montez mai mult pt telecomanda ca e copie dupa cheia de la A6..."cheie briceag"
    Mentionez ca am legat firele de la alarama cu comanda pe + la pinii b2( roz)pt inchidere ,respectiv b4(orange)pt deschidere din mufa cu 15 pini de la UCH.La actionarea telecomenzii mi-a ars siguranta la UCH.
    Unde se leaga corect firele?Comanda e pe + sau pe -?
    Astept parerile si sugestiile voastre...multumesc anticipat!

  • #2
    Cauta pe net amice cum se monteaza alarmele,poate iti arata si schite
    sigpic

    Comment


    • #3
      Parerea mea e sa apelezi la unul de meserie...Se pricep romanii la toate, dar sa nu exageram!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #4
        Sa nu arzi chestii mai scumpe decat o siguranta, sau eventual sa ajungi la stagiul in care simti miros de plastic topit , Doamne fereste...te costa cateva beri la un service ieftin...nu te calicii

        Comment


        • #5
          ... nu ai ce sa arzi pentru ca exista sigurantze ... care se ard inainte de altele mai scumpe !

          BogGSM bagati nasul mai adanc in cartea alarmei !
          nu ai multe chestii ...de cautat inchiderea , semnalizari , alimentare apoi ... trecutul cablurilor de sirena si palpator prin panou ... apoi legarea la plafoniera !

          ce alarma ai !? Vezi ca sar putea sa treb sa pui si niste diode ... pentru blocarea testelor masinii !

          hai sa ai spor ... si urmareste cartea alarmei !
          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
          LOCUL1 143.9dB (nCID)

          Comment


          • #6
            De obicei fiecare alarma are schema de montaj nu ai primit asa ceva?
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google