Achizitionare Boxe!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Achizitionare Boxe!

    Ce parere aveti despre aceste boxe? Daca are cineva aceste modele,cat de bine se aud.
    / difuzoare coaxiale cu 3 cai dimensiuni woofer: 15 x 23cm (6x9") tweeter cu magnet din neodynium diametru tweeter: 25mm putere RMS: 90W putere Max: 350W impedanta: 4 ohm


    /   Boxe auto tip sistem Dimensiune: 13 cm Putere MAX: 250W Raspuns in frecventa: 60Hz-20kHz Sensibilitate: 90dB/W/m Magnet tweeter: Neodymium Tip tweeter: Mylar-Titani


    In primul rand vreau sa stiu daca tweterele fata se potrivesc cu gaura dupa fata de usa in locul unde vine reglajul oglinzilor.

  • #2
    alea ovale sunt proaste , celelalte sunt bunicele
    Interactive Design Lights & Sound <- click

    Comment


    • #3
      Eu o sa "merg" cu bass-ul la minim ca in spate sta fumos tubu,nu poate sa duca 'naltele si mediile? naspa ca banii de altele mai bunicele nu am

      Comment


      • #4
        aaa ,da ai si tu dreptate :d pentru ce ai nevoie sunt bune
        Interactive Design Lights & Sound <- click

        Comment


        • #5
          Multumesc mult, hai cu ziua de salar', astept cu nerabdare sa le cumpar si sa "dau in ele ".

          Comment


          • #6
            Sa-mi zici si mie dupa aceea cum se aud? Ca si eu as vrea pe viitor ceva nu foarte scump
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • #7
              o sa te anunt

              Comment


              • #8
                recomand CarSystems. am cumparat de la ei si sunt buni in materie de I.C.E pe langa asta te si ajuta daca ai nevoie.

                personal mi-am cumparat niste HiFonics Industria 13 cm fata si se aud tare impreuna cu cele din fata stock care le-am pus pe spate - asta cu casetofoul stock.am vrut si eu sa ma orietenz spre Alpine dar m-am gandit sa incerc altceva (stiind ca un prieten are alpine si nu-mi prea placea cum se aude ).

                Comment


                • #9
                  Mmmmmmmmm da. Azi am fost la be-loud sa cumpar boxele si surpriza ca nu aveau nici unul din modele de mai sus. Si ca sa ma incadrez in bani am ales 2 modele recomandate de ei. Fata http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...io/MP/MP_2.13/. Spate http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo.../APM/APM_69.3/. Bun,boxele fata fac super treaba,tweterele au o groaza de accesorii de prindere,se integreaza perfect in gaura ramasa dupa "apgreidul" cu oglinzi electrice,deci merita bani. Boxele spate,mai bine pastram west-urile chinezesti pe care le aveam,boxe mai proaste ca astea nu am mai putut vedea. Sunt acoperite maxim,maxim,de boxele fata poti sa spui ca ai boxe spate.La montajul boxelor spate,le-am acuperit frumos cu o punguta lipit-o de marginea inferioara a boxei ca sa nu intre ceva pe acolo,si canci ca una harjaie ca toti dracii si cealalta la fel . Amandoua am o cauza,doar una are inca una in plus,problema comuna este o stupida eroare de proiectaj,in poza se vad 2 chenare acolo membrana atinge de acel plastic de la rama si se aude ca...... Si aia cu problema in plus e ca ori a intrat ceva pe la bobinaj,ori e asa de la ei (nu le-am probat acolo) asa ca deja ma gandesc sa imi cumpar mocheta de spate boxele astea o sa torn benzina pe ele si le dau foc in timp ce ascult niste muzica la ele si ma gandesc sa imi iau o pereche ca pe fata si sa le pun pe usi. Asa ca cine nu vrea sa "arunce" cu banii sa nu se atinga de aceste boxe. Numai bine !

                  Comment


                  • #10
                    eu cred ca ar trebuii amplificate plus ca le ti in "aer" sa zic asa ... nu au nici un fel de incinta, fata de cele de pe fata care stau intr-un loc mai mic.

                    Comment


                    • #11
                      Ce sa mai amplific la ele ca de la vol 37 sunt pa'

                      Comment


                      • #12
                        la volumul 37 deja mp3ul da rateuri el insusi, la boxe nu mai ajunge semnal clar, iti trebuie statie si filtre, apoi se schimba cu totul sunetul in masina, pe cel mai puternic mp3 player nu poti pune boxe mai mari de 60W pentru ca se aud la fel, trebuie sonor amplificat.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #13
                          Da dar astea sunt boxe de amplificat? Au membrana din burete sau ceva asemanator,maine am sa le bag pe statia unui prieten sa vad cum se aude,daca tot asa se aude,le arunc .....si chestia de care ziceam ca atinge membrana. Una peste alta nu imi plac deloc cum se aud ,cele dupa fata se aud super.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Eu am modelul asta de statie http://www.be-loud.ro/produse/Amplif...to/JBL/CS60.2/ dacă îmi cumpar doua filtre pot sa bag boxele spate si subwoofer-ul pe statie?

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google