Un Pic De Ajutor, Va Rog!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Pic De Ajutor, Va Rog!!!

    Salutare tuturor! As vrea si eu putin ajutor de la cineva care se pricepe cat de cat la sisteme audio ptr masina. Am un mp3 Clarion DB178RMP si azi mi-am achizitionat un sub Alpine SWS-1022D 300W Rms. Momentan nu am bani si ptr un amplificator, asadar CAS-ul va amplifica si sub-ul. Masina nu are cablaj ptr boxe spate, ce imi recomandati: sa duc cablaj spate pt sub din mufa ISO a masinii sau am auzit ca cele 2 mufe rca p care le are CAS-ul sunt special ptr sub. Si pentru acest tip de sub ce amplificator imi recomandati (ca am auzit k foarte important este ca impedanta amplific si sub-ului sa fie aceasi).

  • #2
    Mufele alea doua rca sunt iesiri preamplificate, adica necesita amplificator obligatoriu. legate direct le poti puna doar la casti, in nici un caz la subwoofer. si eu ti-as recomanda sa mai pui 2 difuzoare in spate, deci implicit sa tragi fire, pt ca cd-ul tau are puterea de 4x25W. gasesti la real boxe sony xplod de 13cm diametru care merg super bine la cd-ul tau si te costa 80-90ron/perechea.a, se si potrivesc in locul celor de la logan, lucru foarte important
    sub-ul tau are impedanta de 2ohmi, iar aia 300W sunt rms. maximul admis ca putere electrica de atac a bobinei e de 900W. deci iti trebuie un amplif auto de 300Wrms/2ohm.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google