Probleme Sony Cdx Gt20

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Sony Cdx Gt20

    Salut detin de cateva luni un sony cdx gt20 si de cand l-am luat din targ are cateva probleme. Si anume:
    Butonul seek- functioneaza ca dspl
    Butonul seek+ functioneaza ca seek-
    iar butonul dspl functioneaza ca seek +
    De ce s-au inversat functiile? o fi defect din fabrica?
    Si in player am vazut ca are functie AUX dar nu are mufa pe fata. Am desfacut fata si are un dop acolo. Ma gandeam ca nu e fata originala. Adica chinezeasca.
    Ma lamureste cineva?

  • #2
    am avut si eu modelul ala si n.am avut probleme cu el, aux al meu nu avea nicu in meniu nici mufa, poate e fata schimbata (se potrivesc de la mai multe sony), verifica daca are acelasi "nume de cod" atat pe cd player cat si pe fata, altfel nu.mi explic de ce ai aux in meniu...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Asa mam gandit si eu ca s-ar putea sa nu fie fata lui. Dar este acelasi model. Si da am aux cand apas source am: CD, Tuner, Aux

      Comment


      • #4
        Ai rezolvat.o pana la urma?

        Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
        sigpic

        Comment


        • #5
          Sony cdx gt-20 am eu pe masina si nu are AUX. nici frontal si nici in meniul de Source.
          E posibil sa fie alta fata de la alt cd-player.
          Uita-te sa vezi daca e trecut acelasi model si pe spatele unitatii, la fel ca pe fata.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            Exact asa i.am spus si eu, insa el zice ca specificatiile sunt identice...

            Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
            sigpic

            Comment


            • #7
              nu i-am dat de cap deloc si DA sunt identice.. cand am timp o sa-i fac poze sa va convingeti de Aux-ul pe care nu-l pot folosi....nici cu butoanele inversate nu am rezolvat...

              Comment


              • #8
                Pune o poza cu fata lui si cu eticheta cu seria lui sa vedem despre ce e vorba...
                GL-22-TOF

                Comment


                • #9
                  eu nu mai am cd playeru care ar trebui sa fie ca al tau, insa i l.am dat unei rude si daca e nevoie pot merge la el sa fac poze etichetei ca sa comparam. ca idee asta e:
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Pe zi ce trece vad nereguli la CD-player... fata este la fel INSA... vad ca tu nu ai iesiri rca(pentru subwoofer) in timp ce al meu are...

                    Comment


                    • #11
                      la tine in dreapta, sub display scrie la fel ca la mine? adica acelasi "nume de cod"?
                      nu poti pune o poza cu fata?
                      Last edited by nicu_rcn; 21 November 2012, 23:09.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        DA! exact asa scrie... Acelasi nume de cod il am si pe eticheta de pe player...Poza voi face maine deoarece golanul meu e taxi... nu prea sta acasa

                        Comment


                        • #13
                          GT20 nu are iesiri de subwoofer pe RCA. Poate GT200 sau GT25.....
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            cred ca tu ai gt200 cu fata de gt20
                            gt200 are aux si iesire rca si arata aproape identic cu gt20
                            filmik pokazujący radyjko które kupiłem na allegro za grosze:))radio jest bardzo fajne.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Salut am facut poze chiar acum. mva rog sa scuzati caluatatea pozelor dar au fost facute cu telefonul
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google