Legare Statie La Panasonic Cq Rx300n

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legare Statie La Panasonic Cq Rx300n

    ma poate lamuri si pe mine cineva,vreau sa mi cumpar o statie si subwoofer si am vazut ca mai are un fir rem statia iar pe spatele casetofonului nu este ,cum se leaga?
    Attached Files

  • #2
    Firul remote este cel din spatele casetofonului culoarea albastru cu dunga alba.Bafta!
    sigpic

    Comment


    • #3
      ms dragman,dar acolo sunt 2 albastre cu alb,unul iese din casetofon in mufa si unul din mufa si nu duce nicaieri,si ca sfat ce model de subwoofer sa aleg cel rotund sau patrat?care din ele se aude mai bine in logan berlina?
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Este unul si acelasi fir.Ca si subwoofer ti-as recomanda cel cu incinta inchisa d ela blaupunkt din imaginea ta.Am avut asa ceva si a sunat foarte bine pentru pretul ala.
        sigpic

        Comment


        • #5
          multumesc frumos pt ajutorul acordat,toate cele bune! ;)

          Comment


          • #6
            nu stiu unde se leaga cablul de - de la statie o poza ar fi binevenita,il pot lega la surubul de la bancheta?
            Attached Files
            Last edited by dorupopa2006; 14 January 2013, 17:11.

            Comment


            • #7
              pe caroserie la un surub cu ajutorul unui papuc
              MY CLA

              Comment


              • #8
                este bn daca il leg la surubul acela incercuit cu rosu din poza de mai sus?

                Comment


                • #9
                  Ai un surub in portbagaj in partea dreapta in spatele stopului sub mocheta.
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment


                  • #10
                    Iti trebuie o masa serioasa.
                    Eu am luat din surubul de centura. Adica pe partea cealalta a banchetei.
                    In principiu orice surub e bun atat timp cat nu e vopsea pe acolo.

                    Comment


                    • #11
                      k ms pt sfaturi baieti,voi curata zona de vopsea sa faca contact direct cu tabla,mi a zis cineva ca firul de remote si + sa le duc pe o parte si rca -urile pe alta parte a masinii, ar avea vreo importanta acest lucru?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by dorupopa2006 View Post
                        k ms pt sfaturi baieti,voi curata zona de vopsea sa faca contact direct cu tabla,mi a zis cineva ca firul de remote si + sa le duc pe o parte si rca -urile pe alta parte a masinii, ar avea vreo importanta acest lucru?
                        Foarte mare...
                        Daca pe partea de bass nu prea se sesizeaza pe partea de midbas/medie/inalta o sa ai foarte multi paraziti!

                        Comment


                        • #13
                          Eu am avut cutia trapezoidala si avea si bas reflex.Ca idee se aude si se aseaza mai bine in portbagajul de berlina cutia trapezoidala. Masa o poti lua si de acolo dar trebuie frecata nitel vopseua de pe surub ca sa ai un contact bun.

                          Bafta!
                          real power..... diesel power by

                          Comment


                          • #14
                            doru eu am luat masa cu un autofiletant de 6 l-am infiletat cu o saiba si am legat firul de el pe aripa din dreapta in spatele mochetei dupa ce am smilgherit bine..cat dai pe sub si statie?
                            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              multumesc baieti pt sfaturi o sa pun cablul de +si rem pe partea soferului iar rca -urile pe cealalta parte,borna de - am vazut acum ca sunt destule locuri ;)
                              faraonw-statia subul si cablurile o sa le iau de la o cunostinta,zic eu foarte ieftin pt,voi pune modelul lor si poze dupa.
                              Last edited by dorupopa2006; 16 January 2013, 08:10.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google