Schema Cass Blaupunkt De Pe Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schema Cass Blaupunkt De Pe Laureate

    Poate cineva sa ma ajute cu o schema a cass ului Bp de pe logan laureate?
    Sau cu niste instructiuni de montaj..

    Mufa din spate se poate cumpara de undeva??

  • #2
    Mufa din spate o gasesti la magazinele de specialitate si e in jur de 20 de roni, restul te descurci ca e usor

    Comment


    • #3
      Conectorul din spatele cassului l-am gasit la 5 roni la magazinele de pe str Maica Domnului
      si o schema de montaj
      Attached Files
      Captain of the black pearl

      Comment


      • #4
        Am si eu o nelamurire. Pe casetofonul asta stock dupa varianta Kiss FM , Blaupunkt Mp3, are iesire pentru subwoofer ? Sau pentru statie, ca am gasit un amplificator doar pentru Sw, de vreo 100W, si am acasa un tun de bass. Ma gandeam sa le montez pe masina, fara sa schimb casetofonul si fara prea mari probleme tehnice

        Comment


        • #5
          Si pe mine ma pune pe ganduri intreabarea asta. O sa imi cumpar in curand un sandero si nu stiu daca pt montarea unui subwoofer activ tre sa schimb si playerul. Sau ce putere maxima are playeru.Poate montez 4 boxe de 50 in locul celor vechi de 15 si sa nu mai cumpar alt player.
          fara

          Comment


          • #6
            Pleierul are 4x15w.Sidaca pui dif-uri mai mari nu rezolvi nimic.Daca vrei sa pui subwoofer pe casul asta nu se va auzi perfect.

            Comment


            • #7
              Inca 3 intrebari:
              1. Boxele din dotare de cat sunt de 15w?
              2. Daca pun alt player pe aceleasi boxe se vor auzi altfel?(mai bine)
              3. Daca pun subwoofer cu amplificator incorporat(activ) pe playerul din dotare tot prost se va auzi?
              fara

              Comment


              • #8
                Originally posted by spanu View Post
                O sa imi cumpar in curand un sandero si nu stiu daca pt montarea unui subwoofer activ tre sa schimb si playerul.
                la sandero exista ca dotare optionala(accesoriu) subwoofer...Deci se poate monta pe casul stock de pe sandero ...Poti vedea poza aici http://www.auto100.ro/images/products/img_875_2.jpg sau pe www.dacia.ro --> configurare sandero --> aceesorii
                Last edited by B 83 RMJ; 30 August 2008, 17:41.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  perfect.Merci.Dar stii cat costa si tubul de bass si amplificatorul?1000 de lei in total.Iar un tub de bass cu amplificator incorporat(tub de bas activ) e 500 lei.
                  intreabarea e daca dca ala cu amplificator e la fel de eficient ca cel fara amplificator, si daca se va auzi la fel.
                  Last edited by Seba; 30 August 2008, 22:53.
                  fara

                  Comment


                  • #10
                    @spanau: daca e bine calculat/executat, si ala activ trebuie sa sune la fel de bine ca cel pasiv. Nu poti raspudne cu certitudine "da" sau "nu" la intrebarea ta. Normal ar fi sa se auda la fel...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      Am facut eu greseala sa-mi iau un subwoofer activ....E cam frectie la picior de lemn!Un subwoofer pasiv+ amplificator se aude oricand mai bine in conditii de diametru difuzor-putere-dimensiune incinta identice!
                      Am aruncat banii pe un subwoofer activ si tot la pasiv+amplificator am ajuns!Nici nu se compara!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Poate dai si detalii despre amandoua, sa stim sa evitam "teapa" si la ce sa ne uitam pe viitor.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Pai in primul rand, amplificatorul continut de un subwoofer activ nu prea se poate compara cu un amplificator normal...Ma refer in primul rand la dimensiune, apoi racire!Deci din start nu prea vad putere asa mare!Sunt unele modele care se fac simtite mai bine insa nu prea merita banii!Sunt o gramada de oferte acum si la preturi chiar bune ca sa mai fim tentati sa umblam cu jumatati de masura!In special la Logan sedan, unde portbagaj-ul e cam izolat de bancheta spate, nu prea vad eu un sub activ sa faca fata...Nici macar spate
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Cum se poate da jos casetofonul jos ca sa poti sa tragi un cablu pentru statie ? Trebue sa demontezi bordu sau are cleme din alea ca la casetofoanele cu sina ? M-am uitat oleaca la el si am vazut ceva cleme dar nu am chef sa trag de ele , poate se rupe si dupa aia zdrangane aiurea

                            Am citit pe undeva ca casetofonul se poate demonta daca bagi 4 andrele in cele 4 colturi ale casetofonului si tragi de el. E corect ? Sau sa nu incerc ca stric ceva ?
                            Last edited by darksid3; 3 September 2008, 17:02. Reason: post consecutiv

                            Comment


                            • #15
                              Corect. Dar poti folosi mai bine o sarma putin mai groasa indoita in forma de U. Clemele sunt de metal.
                              GL-22-TOF

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google