Problema Boxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Boxe

    De curand am cumparat un set de boxe pioneer spate ovale pentru loganul meu si dupa montarea acestora am observat ca una se aude gajait...mentionez ca boxele sunt noi cumparate din magazin...imi puteti spune daca e problema cu boxa sau este alta problema?

  • #2
    Poate ai pus firele invers.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Esti putin cam vag in descrierea problemei si nu vei primi raspunsuri concrete. Ne-ar trebui niste informatii de genul: gajaie tot timpul, doar peste un anumit nivel al volumului.

      Nu stiu daca ca la inversare "gajaie" boxele :-?. Mai bine as merge pe controlul firelor. Verifica daca se face contact cum trebuie pe boxe. Mergi pe cablu in jos pana la cdplayer si verifica. Daca ai intrerupere/izolata pe fir este posibil sa iti faca masa cu caroseria pe undeva sau sa se fi "stricat" legatura la intrerupere. Daca aveai clabaria din fabrica, eu unul cred ca e de la boxa.
      Last edited by Urmelinho; 19 August 2014, 16:04.

      Comment


      • #4
        "Gajaie" tot timpul...nu de la un anumit volum...din vina cablurilor nu este pentru ca am inversat boxele intre ele si ce-a cu pricina se aude tot stricat...

        Comment


        • #5
          simplu, daca este noua mergi la garantie, daca nu asta este, pierdut bani cumperi alta/altele

          Comment


          • #6
            Da, am garantie...dar boxele sunt puse de mine nu la un centru specializat...credeti ca mi le primeste la garantie daca nu am un certificat cv de la centru specializat?...si nu este chiar un "gajait" este un "tremurat urat" inaltele si mediile se aud foarte clar...dar la o anumita forma de bass are un vibrat urat...

            Comment


            • #7
              Poate sunt prea slabe.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #8
                Pai nu te duci cu boxele pe mașină direct puse, le duci exact cum le-ai cumpărat în cutie și le menționezi ca una din boxe are un gajait.
                Nu lua în seama tot ce se scrie aici, dacă erau prea slabe ambele manifestau același comportament.
                Mergi liniștit cu ele la garanție

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google