Supraveghere Din Interiorul Masinii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Supraveghere Din Interiorul Masinii

    Salut.

    Am aruncat un ochi pe alte subiecte legate de supravegherea masinii si din cate am inteles, nu prea s-a reusit mare lucru. Ma aflu si eu in aceeasi situatie. Incerc sa prind pe cineva dar ma gandeam daca prin montarea unei camere auto in interior voi obtine ce ma intereseaza.

    A mai abordat cineva metoda asta?
    Am tot cautat pe google o alta varianta dar nu prea am gasit cine stie ce. Studiind un pic monitorizarea video am inteles ca o camera ip ar fi recomandata pentru cele mai bune detalii si gasisem acest model http://supraveghere-camere.net/camer...megapixel.html dar cineva a zis ca nu faci mare lucru cu un astfel de echipament (poate numai sa stai la parter si eu stau la 7).

    M-am orientat (asa cum ziceam mai sus) la o camera auto http://supraveghere-camere.net/camer...n-eye-3w1.html dar aici nu sunt convins ca individul va veni prin fata masinii.

    Asadar, alte idei?
    Pe mine ma bate gandul la camera auto si sa incerc sa parchez masina in asa fel incat sa il fortez pe prost sa vina dintr-o anumita directie astfel incat camera sa ii prinda mufa aia pe care am sa i-o sparg.

    Va multumesc.

  • #2
    parchezi masina intr-un colt, ca sai libere doar doua laturi ale masinii, si pui 2 camere auto, fiecare cu un card de 32 gb ca sa-ti asigure o inregistrare continua de vreo 5-6 h.
    daca ai un vecin cu o rabla pe care o scoate cand si cand, vorbesti cu el s-o traga foarte aproape de a ta, si astfel ai descoperita doar o laturaa a masinii (fata de exemplu).
    sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor. bafta!
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #3
      DVR -ul auto, alimentat permanent, consuma aprox 500mA, card 32G, rezolutia filmarii o alegi aî sa ai un ciclu de filmare suficient - 12h. Eu cu rez maxima, in 32G intra putin peste 3h filmare. Ai grija sa ai bateria buna la masina, sau pui in portbagaj o baterie uzata, folosibila pt DVR.

      trimis de pe mobil
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • #4
        Originally posted by TopCat View Post
        daca ai un vecin cu o rabla pe care o scoate cand si cand, vorbesti cu el s-o traga foarte aproape de a ta, si astfel ai descoperita doar o laturaa a masinii (fata de exemplu).
        sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor. bafta!
        De luat in calcul. Buna ideea

        Originally posted by Oti View Post
        DVR -ul auto, alimentat permanent, consuma aprox 500mA, card 32G, rezolutia filmarii o alegi aî sa ai un ciclu de filmare suficient - 12h. Eu cu rez maxima, in 32G intra putin peste 3h filmare. Ai grija sa ai bateria buna la masina, sau pui in portbagaj o baterie uzata, folosibila pt DVR.

        trimis de pe mobil
        Ma gandeam sa folosesc camera de 5 mpx sa fiu sigur ca ii vad mufa. Cu DVR-ul nu stiu ce sa zic, nu am incercat, nu am vazut dar am notat ideea. Multumesc de asemenea
        Last edited by avengerul; 17 February 2016, 08:53. Reason: Automerged Doublepost

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google