GPS , navigator auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alydor umbla la setari ca nu poti primi pm-uri

    Comment


    • se poate schimba softul de functionare al unui gps , respectiv din windovs c 5.0 in wind c 6.0

      Comment


      • nu, nu se poate schimba, dar pentru ce ai vrea chestia asta ?
        sigpic

        Comment


        • Salut am si eu un pocket pc mio p550 cu sistem Microsoft Windows Mobile 5.0 si as dori sa instalez pe el un soft de igo am ceva pe el dar foarte vechi imi poate explica cineva cum se face acest lucru mai amanuntit ?multumesc anticipat

          Comment


          • am intrebat din pura curiozitate pentru ca am vazut ca gps meu stie win 5.0 si ca modelele noi din aceeasi gama ca al meu folosesc win 6.0 si baniesc ca poate este mai performant . softul meu de navigatie este adus la zi cel putin la harti . ma gandeam ca este ca la calculator sa poti schimba wind cind vrei si cu ce varianta vrei .

            Comment


            • bGy, se poate schimba. M-a costat fix 75 RON, trecere de la Win C.E 5 la win C.E 6 + iGo cu toate hartile.

              Comment


              • Salutare! Am un gps Allview 8802 cum as putea sa-i actualizez hartile,modelul este ceva mai vechi!

                Comment


                • Descarci altele de pe site-urile de specialitate.Le stergi pe cele vechi,mai intai.Pentru Europa sau doar Romania?
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • salut
                    am un gps care merge pe mireo si hartile oferite de acestia . problema este ca acest soft de navigatie in general ( poate nu stiu sa-l setez)ma duce in 90 % din cazuri prin centrul oraselor . prin setari nu am decat auto sau camion la camion cu setarile de rigoare ( o axa , tonaj , remorca....) iar la auto are trei posibilitati : pieton pasager taxi . cu alte cuvinte cei ce se ocupa cu reparati gps /soft stiu ceva ponturi pentru a putea seta corespunzator gps .
                    merg la bucuresti ceva mai des decat ocazional si ma inerveaza sa ma duca mereu in centru cand poate eu am nevoie de ceva mai lejer , si nu de neaparat luat traseu prin centru cand se poate si pe mai pe margine .

                    Comment


                    • ar trebui sa ai ceva setari de harti/trafic.

                      Oricum... de ce nu folosesti iGo, mi se pare mult mai ok

                      Comment


                      • Nu stiu cum e la Mireo,dar la Igo exista o setare,metoda calcul traseu se numeste.Aici sunt mai multe optiuni,economic,scurt,rapid,vedere panoramica,usor.In functie de ce alegi te ghideaza,prin oras sau pe centura.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • Recomandare GPS

                          Ce GPS îmi recomandați? Să aibe toate hărțile pentru Europa de Vest cât mai noi. Nu îmi dau seama din descrierile de pe net care cum stă cu hărțile. Mersi mult.

                          Comment


                          • Iti recomand gama de gps-uri de la Garmin tot timpul ai update-uri consistente si de calitate , unele sunt contracost altele nu, depinde de ce pachet achizitionezi cand iti iei aparatul.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Pe ala de la garmin nu poti schimba nimic. Eu iti recomand un gps fara soft, cu rami cat mai multi si pui pe el ce soft vrei. Eu am folosit mai multe, da prefer igo. Harti gasesti gratis. Eu am din septembrie 2013 pe telefon, tableta si gps.

                              Comment


                              • Una e sa ai un gps cu soft autentic si alta e sa iti pui pe ce aparat vrei tu un soft "care pare a fi - Genuine".
                                Inca ceva : hartile gratis de obicei cand sunt in acest fel nu ti se da mare lucru (ca daia sunt gratis) , intotdeauna cand cauti o harta buna o vei gasi contracost.
                                Garmin e lider in aparate gps si mai ales lider in soft si update de soft/harti.
                                Last edited by prometheus; 29 April 2014, 22:38.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google