Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ar fi bun si Aluband
    sigpic

    Comment


    • Vorbiti cu userul Shokalipticu. Are el silent coat. Eu cu 20 de coli mi-am facut usile fata si aripa spate stanga. Mai exact 18 coli/2 usi si 2 coli pe aripa.

      Pret 200 ron
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • Este bun si Standartplast-ul http://www.be-loud.ro/produse/Acceso..._M1_-_8_folii/
        Decat nimic este bun si aluband-ul, doar ca trebuie avut grija sa fie lipit bine.
        Last edited by dorinionel; 26 June 2011, 14:01.
        http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
        Everything sounds better . . .

        Comment


        • Mare grija la Aluband deoarece nu a fost conceput pentru uz auto in suprafete metalice inchise. In primul rand adezivul de la Aluband a fost gandit pentru lipirea pe suprafete orizontale, nu verticale asa cum este in usa unei masini. Asta impreuna cu temperaturile foarte mari care se intalnesc in interiorul usii vor crea probleme de aderenta si de dezlipire in timp a materialului de pe suprafata usii. De asemenea, fiind gandit pentru izolari exterioare Alubandul are un miros specific, deloc placut in interiorul unei masini.
          Recomand cu incredere folosirea materialelor de antifonat speciale pentru domeniul auto cum ar fi Silent Coat, STP (Standartplast) sau Dynamat.
          Din toate acestea Silent Coat este cel mai nou, si aduce unele imbunatatiri fata de STP, materialul de la care s-a inceput proiectarea. Dynamat are marele dezavantaj al pretului.
          Un bulk pack de 41 de coli de Silent Coat este 400 RON si ajunge pentru antifonarea celor 4 usi cat si a portbagajului.
          Exista si pachete de 20 de coli care sunt suficiente pentru usile fata si portbagaj, daca se foloseste ceva mai putin material. Pretul unuia este de aproximativ 250 RON.
          In principiu antifonarea usilor spate este doar pentru comfort, atat timp cat in ele nu sunt montate difuzoare care sa duca la vibratia acestora.

          Comment


          • Vreau sa-mi schimb si eu difuzoare din spate ale masinii.
            E Laureat si a venit cu 2 dif rotunde.
            Ce am eu sunt ovale.
            Unde ma pot duce sa-mi taie si mie frumos sa bag pe cele ovale?
            La un pret decent desigur.
            Multumesc.

            Comment


            • cu niste inele mdf rezolvi totul fara sa tai nimic.....................
              incearca o timplarie
              Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

              Comment


              • Acum player-ul arata si mai bine, i-am dezlipit sticker-ul cu "USB" . Vineri probabil o sa imi achizitionez si difuzoarele, pe fata Pioneer TS-G1312i iar pe spate TS-G1712i.
                Attached Files
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Dadui o tura prin DOMO si achizitionai difuzoarele (Pioneer 13 cm + Pioneer 17 cm = 237.4 lei), acum sunt bine mersi montate pe masina. Rezultatul e multumitor, sunet mai echilibrat, mai multe inalte, mai mult bass, se aud si considerabil mai tare. Probabil o sa ii mai trag o insonorizare la toamna si cam atat...
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Poze =>
                    Attached Files
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • Pai daca pund inele mdf difuzoarele vor fi " cocotate " plus ca se va vedea intre rama de protectie a dif-ului si tabla masinii exact grosimea inelului.
                      Sau se pune altfel si nu percutez eu ?
                      Masina are dif-uri rotunde, aste noi sunt ovale, deci oricum trebuie gauri noi pt a prinde rama de protectie a difuzorului.
                      Are cineva montat oval pe spate si nu si-a gaurita tabla?
                      Poate pune ceva poze?
                      Last edited by um2802; 1 July 2011, 17:14.

                      Comment


                      • Eu mi-am pus ovale fara nici un inel adaptor, am taiat doar tabla.

                        Tabla iti recomand (pt ca merge) sa o tai cu un cutit tzapan, asa cum desfaci o conserva.
                        Cel mai elegant ar fi cu un fierastrau mecanic (cu panza de taiat tabla).

                        Shakar: arata fain difurile, sunt convins ca e alta auditie fata de cele stock.

                        Comment


                        • Sau te duci la cineva,si pentru 30 de lei,ti le monteaza,iti taie frumos tabla, si aia e.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pai aia intreb si eu.
                            La cine ?

                            Comment


                            • Dupa ce mi-am montat un sony cdx-gt25 au inceput sa apara vibratii urite in fata de la portiera din dreapta cind dau basul la maxim. Stie cineva ce naiba vibreaza pe la fata de portiera?

                              Comment


                              • Originally posted by um2802 View Post
                                Pai aia intreb si eu.
                                La cine ?
                                Dute in targ la Vitan
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google