Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu zic sa schimbi playerul prima data...si dupa difuzoarele...
    MY CLA

    Comment


    • Playerul e baza. De player depinde ce semnal primesc difuzoarele. Degeaba ai difuzoare bune, daca semnalul este varza.

      Comment


      • Difuzoarele sunt stock....
        Mai asteapta putin si mai pune un banut peste aia 300 si ia un player bun. Da bun, nu orice rahat. Cand o sa cresti mare ai sa intelegi de ce! (asta e o gluma, adica mai tarziu o sa iti para bine ca ai luat direct ceva bun)
        Dupa player, ia difuzoare fata si insonorizant. Decat 4 difuzoare mediocre fara alte imbunatatiri, mai bine doar doua si montate corspunzator.

        Comment


        • Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si am sa tin cont de sfaturi. Numai bine.
          Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

          Comment


          • Cine ma poate ajuta cu niste sfaturi? Pe ce fire se leaga adaptorul hi low in spatele playerului? Dezizolez firele leg adaptorul si dupa le izolez sau cum sa il leg? Dar remote-ul? Este vorba despre un blapunkt original cu mp3... Astept niste sfaturi!
            MY CLA

            Comment


            • Ai pm.....
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • Dar ce te chinui sa-l legi acolo? Leaga-l la cablurile difuzoarelor si gata.

                Comment


                • Am intarziat putin! Imi cer scuze! Liviu Iti multumesc pentru sfat! Am incercat sa intru pe forum dar nu stiu cum e treaba pe acolo...
                  @ Octavian : Crezi ca e ok sa il leg la boxele spate? Cineva mi-a zis ca e mai bine in spate la player... Nu stiu ce sa cred... Mie mi-ar fi foarte usor sa il leg la boxele spate! Cunosti pe cineva care l-a legat direct pe fire? Merge ok? Cineva zicea ca e mai bine in spate la player pentru ca firele pot fi oxidate sau ruginite si nu oo sa se auda asa clar... Mai astept niste sfaturi de la cine a avut sau stie cum se leaga adaptorul hi low!!! Va multumesc! Daca vrea cineva sa ma ajute sa imi dea un pm, ii dau id si vorbim pe mess, sau astept aici sfaturile!!!!
                  P.S Imi poate zice cineva unde se leaga remote-ul? *** Ce culaore are firul de la cd player!?
                  Last edited by PRESTIGE; 8 October 2012, 17:19.
                  MY CLA

                  Comment


                  • Poti sa legi linistit de la boxe, oricum in player nu ai loc special unde sa le legi, si mai bine faci legatura la boxe decat sa tai firele in bord
                    Eu am legat la boxele fata.

                    Comment


                    • ok! razvy remote-ul unde l-ai legat? Ai tot playerul stock? Unde ai asezat adaptorul daca l-ai legat la cele din fata?
                      MY CLA

                      Comment


                      • despre difuzoarele Renegade stiti ceva? As fi interesat de modelu asta http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...enegade/RX_52/

                        a, si uitasem, astea nu cred ca ar incapea in suportii de pe usa... ce ziceti ?
                        Last edited by kubala7; 8 October 2012, 21:16. Reason: Automerged Doublepost
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                          ........................
                          @ Octavian : Crezi ca e ok sa il leg la boxele spate? Cineva mi-a zis ca e mai bine in spate la player... Nu stiu ce sa cred... Mie mi-ar fi foarte usor sa il leg la boxele spate! ..............................
                          Pai si pe instructiuni sau la descriere iti spune ca se leaga la firele de la difuri.
                          Nu te complica sa le legi la player ca nu ai absolut nici un castig.

                          Sper ca nu vreo persoana in domeniu te-a sfatuit sa legi musai la player...

                          Comment


                          • pai unii ziceau ca se leaga in spate la player pentru ca firele pot fi ruginite si apar baraituri...Nu cred ca e cazul...Pana la urma o sa le leg ori pe boxele fata ori pe spate... nu ma mai complic Multumesc pentu ajutor!
                            MY CLA

                            Comment


                            • Care si de pe unde a cumparat mdf din bucuresti mai gros de 18mm ca asta e singurul pe care il gasesc.
                              Vreau sa fac incinta la subuafar si vreau mai gros pentru fetele mari sa nu baraie.
                              Pentru calitatea sunetului ce se recomanda: incinta cea mai mica dintre dimensiunile recomandate de producator sau cea mai mare?
                              Nu ma intereseaza buhaiala ci doar sa cresc calitatea perceputa, ca de ex acum daca vreau sa dau basu tare incep saracele difuzoare sa distorsioneze. Si vreau sa elimin distorsiunile acestea.

                              Comment


                              • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                                ok! razvy remote-ul unde l-ai legat? Ai tot playerul stock? Unde ai asezat adaptorul daca l-ai legat la cele din fata?
                                Nu e player-ul stock, nu mai retin exact marca, dar poti sa-l intrebi pe TM80MAT, ca pe masina lui au fost montate. Filtrul l-am bagat sub fata de usa, prins de portiera.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google