Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • micutzu666 : Cat oferi pe 2 plase de sony ?
    MPIdriver : iti pot oferi 2 boxe de logan de fabrica pt spate.35 lei ambele

    Comment


    • Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi despre montarea grilelor de la sony ? Sa prind boxele direct pe tabla si sa scot suportul original?
      MY CLA

      Comment


      • ce dimensiune au boxele? diametru adica.

        Comment


        • 13 cm...............
          MY CLA

          Comment


          • pai daca sunt de 13cm, atunci iti intra difuzoarele cele noi in locasul celor vechi, iar "grilele" raman tot cele din fabrica
            sigpic

            Comment


            • pai nu intelegi ca Prestige vrea sa puna grilele boxelor SONY, nu vrea cele originale ?

              Prestige, in cazul asta, le montezi fara acei suporti care vin din fabrica, eu asa le am puse
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • tocmai aia vreau...sa pun grilele celor noi nu cele din fabrica...
                MY CLA

                Comment


                • Usor.
                  Stai usor.
                  Alea de 13 daca le montezi direct in usa fara suport, ce mai faci cu fata de usa care e tinuta la pozitie de suport?
                  Eu zic sa le lasi asa, cu supprtul original. Daca pui difuzoarele direct in usa, o sa fie intrate rau si o sa se vada ca un fund. Si daca ma gandesc bine, fetele se prind in suruburi cu difuzorul...adica tot infundate in usa.

                  Comment


                  • Originally posted by Adizel View Post
                    ............................. SI oricum e destul de mare are 1200 RMS.... ce pot face ?
                    Ce amplif e? (marca, model)

                    Comment


                    • scuze, nu stiam de ce aveam impresia ca prestige vrea sa le puna pe spate boxele SONY, am amestecat informatiile cu cele din posturile lui MPIdriver , deci pe fata nu ai cum sa le pui decat cu suporti, iar pe spate le poti pune fara suporti.
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • atunci mai bine le las cu grilele originale...In curand o sa cumpar si pentru spate exact acelasi model...Sau o sa iau de 17...
                        P.S daca iau de 17 cm , o sa le pot pune pe spate fara inel adaptor? Sau sa raman tot pe 13?
                        MY CLA

                        Comment


                        • Pe spate pune de 17 cu inel adaptor, diferenta considerabila de sunet (bass) fata de 13 cm.
                          Dupa mine vazut, daca nu pui de 17, mai bine nu pune nimic pe spate )

                          Comment


                          • Deci numai cu inel se pot pune ? atunci raman tot la 13, pe spate am subwoofer... Nu mai am nevoie de bass...
                            MY CLA

                            Comment


                            • Daca ai woofer, e ok.

                              Comment


                              • Gata...Totul e montat adaptorul l-am pus la boxele din spate, remote-ul pe firul galben, totul merge perfect Va multumesc!
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google