Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ar mai fi de notat si butonul EQ in loc de Ipod, precum si rotita care nu mai este cromata ci neagra din cate vad )))

    LE: Am uitat sa intreb..ai idee daca iti da la pachet telecomanda sau e separat..bine ca n-ar fi o problema prea mare la cat costa playerul
    Last edited by ciprs; 20 December 2012, 21:06. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Parca sa zic ca la nivelul asta de pret nu am vazut senzor IR pentru telecomanda pe playerele pioneer. In schimb au jack pe spate pentru telecomanda satelit la coloana de directie.

      Comment


      • Vad ca merge si playerele sunt identice difera doar intrarile-cd playerul si usb-ul

        Learn how to use the remote control that is included with the DEH-150MP in-dash CD receiver.

        Comment


        • a ajunsss
          maine/poimaine o sa pun si poze...
          @ciprs nu cred ca are senzor pt telecomanda...
          Cine ma poate ajuta cu reglajele alea pe frecvente ?
          MY CLA

          Comment


          • are cineva pe logan woofer-ul acesta: http://www.sono.ro/pachet-subwoofer-...auto-4872.html ? ma gandeam sa-mi iau si eu unul si as vrea sa stiu cum se aude basul.

            Comment


            • se aude bine, subwooferul... poti sa mergi si pe mac, face parte din acelasi grup cu magnatul dar sunt mai bine realizate incintele... bafta!
              MY CLA

              Comment


              • Originally posted by igeorge View Post
                are cineva pe logan woofer-ul acesta: http://www.sono.ro/pachet-subwoofer-...auto-4872.html ? ma gandeam sa-mi iau si eu unul si as vrea sa stiu cum se aude basul.
                Este foarte slab pachetul si chiar daca nu ai mai avut subwoofer tot o sa ti se para foarte slab!
                Mai bine incerca sa mai maresti putin bugetul sa iei ceva mai bun!

                Comment


                • Din pacate a intervenit o problema si nu mai pot cumpara woofer,dar oricum ms de sfaturi,utile pt viitorul apropiat

                  pana la urma s-au rezolvat problemele cu banii,sunt disponibili - 500ron. am vazut aseara ca Carrefour asta: http://www.google.ro/imgres?q=mnc+wo...9,r:0,s:0,i:82 ,avea si statie la 499 de lei.

                  eu as vrea un clarion bass pack de 700ron dar ... renumeratie mica..
                  Last edited by igeorge; 24 December 2012, 10:43. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ce parere aveti de subwoofer bandpass in Logan ? Asta mai exact http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...WG/SBG-1244BP/
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu pot sa prind boxa in suportul original, cel din plastic, din usa, s-au stricat gaurile si holsuruburile nu se mai starng. Are cineva o idee cum as putea sa prind acele holsuruburi? Am incercat si cu altele mai groase, dar fara rezultat.Cred ca singura solutie este sa dau fata jos si sa prind in suruburi cu piulita, dar as prefera sa nu fac asta. Este vorba despre boxa de 13cm montata pe usa din fata la logan ph2.

                      Comment


                      • suruburi cu piulite...Sau cu inele adaptoare de mdf in locul plasticului....
                        MY CLA

                        Comment


                        • Cu menţiunea că în plastic şi în lemn/pal/mdf şuruburile se strâng cu simţ de răspundere, nu trebuie o forţă prea mare, se strâng slăbuţ nu ca la fier. Dacă strângi tare ai toate şansele să sară de pe filet şi adio, nu se mai strânge. Valabil la boxe/subwoofere etc. La subwoofer dacă ai demontat difuzorul de 2 ori şi strângi prea tare şuruburile s-au dus filetele şi nu mai ţine.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Se pricepe cineva la setarile playerului? Sunt pe frecvente...
                            Mi se pare ca subwooferul nu se mai aude atat de puternic fata de playerul stock...
                            Acolo scrie ca are control volum subwoofer, dar nu stiu cum sa il setez... Daca dau bass bost-ul mai tare creste basul din boxe si nu vreau asta... Mi-ar prinde bine niste sfaturi!
                            MY CLA

                            Comment


                            • tine apasat mai mult pe butonul acela rotund si o sa iti mai apara alte setari fata de o simpla apasare a acestui buton....(eu am HU Sony CDX GT39 dar nu am subw ca sa te pot ajuta cu setarile)

                              ps . Acum am vazut ca ai Pioneer...din poze parea ca seamana cu SONY CDX-GT44 ..incearca poate merge si la al tau...
                              Last edited by Cristyano; 26 December 2012, 18:59.

                              Comment


                              • ok, merci. O sa incerc... Mai astept sfaturi...in legatura cu frecventele... Stima!
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google