Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam asa arata ovale in spate fara sa tai din tabla, cu inel de mdf.
    Attached Files

    Comment


    • @Octavian - Poti pune si ovale fara sa mai fi nevoie sa tai tabla
      sigpic

      Comment


      • Kubala,pt a pune inel trebuie sa dai jos polita din spate si procedezi exact ca pe usile din fata.Adica pui inelele le fixezi in 4 negrese fiecare apoi pui polita si dupa vii cu difuzoarele prinse in inel si aia e toata smecheria.

        Comment


        • pare simplu, dar pe usile din fata aveam loc sa pun masina de gaurit si de la 2 metri, dar pe polita nu incape masina de gaurit de luneta.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Bagi mai intai in inel negresele pana ies la fata, apoi pui inelul pe pozitie si cu o surubelnita fortezi putin in ele pana lasa niste semne pe tabla.Apoi vezi daca ai loc daca nu incearca sa dai gaura din portbagaj.Practic e mult pana dai o gaura de 2-3 apoi poti sa le infiletezi cu o surubenita.

            Comment


            • vezi ca sunt masini de infiletat care iti intra acolo, gen ASTA

              Comment


              • merci gabonz, o sa vad cand am timp cum fac, mai tre sa cumpar si boxele, chiar daca nu recomanda "profesionistii" de pe be-loud Clarion, pe un set de Clarioane am pus ochii... Razvy acum nu o sa dau ~1000 de lei pentru o masina de gaurit sa fac 8 gauri (si nu are cine sa imi imprumute una)... Am masina de gaurit Bosch, da e clasica...
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • kubala inelele le mai poti prinde si din portbagaj..daca vrei sa iti zic ce si cum da-mi add pe messenger la me.faraonw..imi e greu sa stau sa scriu aici pas cu pas..
                  Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                  Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Miky 48 View Post
                    Cam asa arata ovale in spate fara sa tai din tabla, cu inel de mdf.
                    Nu stiu ce imi aduceam aminte ca ai de 17 si pe spate.

                    Uite la colegu Miky, Hertz fata/spate (si HU tot Hertz parca nu..?) suna cri-mi-nal, frumos/curat/clar, fara tuburi de bass.

                    Nu spun ca am auzit la viata mea enorm de multe configuratii, dar din mica mea experienta chiar m-a impresionat

                    Comment


                    • cam asa suna JL-urile de le am acuma pe masina,amplificate cu o statie de 2x260 pe canal..eu sunt super multumit de cum se aud,isi merita toti banii

                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • @faraonw
                        2 recomandari ti-as face:
                        - daca tii la difuzoarele de pe polita ... da-le jos si gaseste o modalitate sa acoperi gaurile. In scurt timp sau poate chiar si mai lung lei vei distruge (ele sunt suflate de sub-uri). Daca vrei sa le pastrezi gaseste o varianta de montare pe usile spate. Facand si acest lucru vei mai castiga si putin la puterea care o resimti in masina ...

                        - nu mai deschide portbagajul cand ai sistemul dat aproape de maxim. Orice subwoofer se incarca in functie de peretele spre care il orientezi. In momentul in care tu deschizi portbagajul ai sanse sa te trezesti cu unul din difuzoare sa cam sara din excursie.

                        p.s.: nici la tine nu vor avea viata lunga aerisirile din portbagaj ... eu dupa al doilea set m-am hotarat sa astup gaurile.
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • multumesc de sfaturi canto..pentru boxele de spate am inele adaptoare si ma gandeam sa pun pe tabla aia o bucata de pal pe toata suprafata
                          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                          sigpic

                          Comment


                          • Sincer nu ti-as recomanda sa sigilezi complet portbagajul de masina. Eu am avut stp pus si apoi puse capacele vechi peste (ca nu se vedea nimic) pentru a avea aspectiul stock. In 2-3 zile mi-am facut decupajele .... se pierdea ceva aparte din subwoofer. Acel ceva care atrage intr-un hatchback ... in functie de gauri si ce mai ai acolo poti sa-ti cauti de la dezmembrari o mocheta de luneta fara decupaj de boxe...

                            Daca ai de gand sa participi la concursuri cu atat mai mult nu astupa gaurile alea...
                            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                            Comment


                            • am observat ca se aude altfel cu spatiul de la boxe liber..cred ca voi da jos ovalele de pe spate si voi pune sistem pe usile spate,nu de alta dar vreau sa pun o statie de 4x100 rms pe toate boxele..dar asta pe la sfarsitul anului ca ma cam linistit suburile astea..
                              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                              sigpic

                              Comment


                              • Are cineva aceste difuzoare?
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google