Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce efect poate sa aiba montarea intr-o incinta sealed a unui difuzor de subwoofer gandit pentru incinte bass reflex ?
    in afara de evidenta scadere de spl?
    lucruri negative?

    Comment


    • e posibil sa se arda pentru ca nu are ventilatie..
      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
      sigpic

      Comment


      • la ce te referi? la faptul ca nu se raceste bobina?

        Comment


        • da...stiu ca exista suburi speciale pt incinte sealed,bass reflex sau pt amandoua..
          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
          sigpic

          Comment


          • din cate stiu eu chestia ca e special pentru una sau alta e data de parametrii difuzorului.

            Comment


            • Daca gasesti specificatiile difuzorului sau cartea lui pe net ar trebui sa iti dea si in ce incinte merge pus si cu ce dimensiuni.De exemplu eu am un pionner W306-C si merge pus in reflex si sealed dar nu in tub.Despre ce difuzor este vorba?

              Comment


              • subwooferul meu, Focal Access 30 A1.
                in cartea lui zice ca trebuie vented, dau baietii tot ce trebuie. Am si incinta la el facuta dupa winisd, 53 litri acordata corespunzator...port facut conform cu ce cere programul.
                dar e mare asa ca am facut una sealed de 39 de litri, muuult mai mica.
                o sa il bag diseara in ea si de asta intreb daca sunt pericole pentru difuzor.

                Comment


                • Nu exista pericol ci din contra, difuzorul o sa fie mult mai controlat si o sa poti sa-i aplici mai multa putere decat in bas-reflex. Toata chestia este sa nu faci o incinta mult prea mare ca atunci difuzorul o sa lucreze in free-air.
                  Scaderea de SPL ai sa vezi ca este una majora si mai mult ca sigur ai sa te intorci la cea bas reflex.

                  Comment


                  • Ce parere aveti despre astea?
                    MY CLA

                    Comment


                    • As vrea sa montez boxe de 16.5 pe fata si ovale pe spate 9x6 ce modificari trebuie sa fac la masina,cat mai simplu.
                      Multumesc!

                      Comment


                      • Nici o modificare.Pentru fata iti trebuie inele de mdf sau pal de 16,5 si pe spate inele de 6x9.Gasesti si aici pe forum sau google e plin.

                        Comment


                        • Multumesc,ma gandeam ca trebuie sa tai din tabla pe spate.

                          Ma poti ajuta cu niste linkuri catre inele ovale ca nu gasesc.
                          Multumesc!
                          Last edited by FAN LOGAN; 4 August 2013, 14:53. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by cynegeticos View Post
                            Nu exista pericol ci din contra, difuzorul o sa fie mult mai controlat si o sa poti sa-i aplici mai multa putere decat in bas-reflex. Toata chestia este sa nu faci o incinta mult prea mare ca atunci difuzorul o sa lucreze in free-air.
                            Scaderea de SPL ai sa vezi ca este una majora si mai mult ca sigur ai sa te intorci la cea bas reflex.
                            GATAAA...
                            deci, rezultatul folosirii incintei sealed este ca donez incinta de BR. doritorii - pm pentru detalii.
                            desi pierde din SPL, castiga la alte capitole. sincer spun, nu am schimbat nicio setare si sunt muuult mai multumit de felul cum se aude, acum pot asculta toata muzica pe care vreau sa o ascult, nu mai trebuie sa ma feresc de unele genuri care provocau deraieri ale sub-ului inainte.
                            dezavantaje - nu mai zornaie portbagajul dar nici nu ma omoram dupa chestia asta. imi placea dar imi place mai mult asa. nu mai imi vine sa ma dau jos din masina acum.

                            Comment


                            • Pioneer TS-A6911 vs. Esx quantum, tot ovale , 90 rms. In combinatie cu un LG ncs400ur. Niste pareri?
                              Attached Files
                              I changed her oil , she changed my life
                              sigpic

                              Comment


                              • da, trage-le semnal din RCA-uri si trece-l printr-o statie... o sa faci treaba adevarata.
                                pe fata nu o sa mai ai nevoie de alte boxe decat daca insisti si simti nevoia.
                                Daca pui sistem calitatea sunetului este mult imbunatatita.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google