Ce detectoare de radar aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pai pe unde va mai ia radarul daca drumurile sunt cum sunt?
    Faza cu statia pentru camionagii am probat-o si eu si f eficienta

    Comment


    • #77
      Stai linishtit ca are pe unde. Mai ales dupa ce remapare...te fura peisajul si puterea.
      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

      Comment


      • #78
        Am cobra şi când trec camioanele pe lângă mine începe să chiţăie - cred că e de la staţiile pe care le au camionagii să se anunţe între ei de radare.
        Sunt mulţumit de el, dar sunt sigur că GARCEA îi vine de hac în curând (detectorului).
        Găsesc ei metode!

        Comment


        • #79
          Radarele fixe, ca cel de la sacel de pe marginea drumului sunt o belea.
          Daca nu cunosti zona, te ia sigur, daor dupa ce treci de el zice detectoru ceva si doar cele ce stiu de laser.
          Oare exista sisteme de bruiaj pt aceste radare? Sa nu-ti poata face poza sau ceva de genul?
          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

          Comment


          • #80
            Originally posted by felixb View Post
            Nu am, recomandati-mi si mie unul foarte bun. multumesc
            pentru ceva foarte bun ... scoate de la ciorap, si cauta Beltronics... cu cat mai scump cu atat mai bine

            Recomand Beltronics Vector 995 si Beltronics RX65. Sunt pe la 800 ron noi

            Comment


            • #81
              Un prieten al meu cu un Beltronix de vre-o 6 mil s-a cumintit cand a acumulat vre-o 12 puncte. L-o lasat deoparte detectorul ca mai avea un pic si pierdea carnetul.

              Eu zic ca nu coneteaza prea mult ce tip de detector e ci cum te-ai invatzat cu el, mai conteaza ajutorul copegilor de trafic care iti fac semn si bineinteles de ce aparatura au pe masinile de politie. Oricum pt camere si radare fixe nu e bun si banda care o foloseste politia o are orice detector.

              Ieri al meu wistler de 40 usd luat de 2-3 ani a simtit masina cu nr "ARZ" ce isi face vecul prin Sibiu dupa colt stand cu spatele spre mine, el vroia sa ne ia dupa ce trecem de el. Dar cum v-am spus de vre-o 2 sapt s-a trezit, am si multe alarme false dar mai bine asa decat pauza.
              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

              Comment


              • #82
                La voi la fiecare peco va da ceva in banda K ?

                Comment


                • #83
                  Marea majoritate dau cate ceva.

                  Al meu detector iar a adormit. Dupe ce a mers bine cam 2 sapt, alarme peste alarme iar e mut. Nush ce sa-i mai fac. E clar, am trecut prin aceleasi locuri unde sapt trecuta buzaia sia cum nu mai zice nimik. Io il iau la ciocane.
                  Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                  Comment


                  • #84
                    Mi-am luat si eu zilele astea un detector Beltronics RX65,da ma enerveaza ca imi da numai alerte in banda K si cateodata alerte in Ka la semnal maxim de liniute asa instantaneu
                    Attached Files

                    Comment


                    • #85
                      E o sati dea alerte si in vg2
                      stai calm... cand o sa fie radar iti dai tu seama...
                      fara suparare da tu cand ai dat o groaza de bani pe el , de ce iai dat? credeai ca e mai bun decat un cobra la 2.5mil? ei afla cu stupoare ca e la fel de ``prost`` , sa-l stapanesti sanatos...
                      stii ca mai mai intrebat ce sati ei si tiam zis cobra acum te vad cam dezamagit

                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Ka de la kriptonita
                        iti da in apropiere de statiile peco. sint de la usile care se deschid automat.
                        mai sint statii peco unde pompele trimit informatia prin unde radio, detecteaza si aia... din pacate. toate fac asa
                        poti opri VG2, nu se foloseste la noi
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #87
                          Oricum la noi in ct sta ahfu cu veiozaru pot sa-l ai si pe superman sa zboare deasupra ta si tot nu scapi de radar.... singura solutie mergi cu 90 ca sa stii ca ramai macar cu permis , ca oricum ai luao fara bani ramai

                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Deci daca fac chestia cu "veioza" avem cam degeaba detector...stau si ma intreb ce rost mai au?

                            Comment


                            • #89
                              Pai eu stau si ma intreb dece tiai luat? Eu il am mai mult ptr exterior de exemplu radaru din agigea tuzla etc... dar si aia au inceput sa stea cu veioza si mai nou sau pus camere fixe in toata constanta si iti calculeaza viteza din softu lor deci nu ai ce sa le faci , lasam toti abilitatile de raceri acasa si conducem normal

                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Bine si eu tot pentru exterior,ca in oras nu faci mai nimic cu el

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google