solutii insonorizat usile fata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu vreu sa stiu de unde ai luat ,multumesc ,

    Comment


    • Urmariti siteurile cu bazar, in criza asta, nu v-a parea rau!
      E de acolo, nou.

      Comment


      • Am si yo o intrebare un legatura cu eliminarea vibratiilor si zgomotelor produse de muzica si mai ales de bass
        - Cu aerisitoarele alea din portbagaj de pe arpi ce ati facut?
        La mine 1 zornaie de ma scot din minti... prima oara cand am pus
        subwooferu' am zis ca e stricat :P
        Daca le lipesti sau le astupi definitiv nu afecteaza cu nimic adik sa miroasa urat a inchis in portbagaj sau yo stiu sa se faca condens etc.
        Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

        Comment


        • Exact de o luna le-am lipit sus pe amindoua cu silicon universal, ca garniturile sunt din burete, au supt apa si au inghetat, distrugindu-se. Nu le infunda complet, ca au rol de aerisire.

          Comment


          • Ok Merci frumos! Ma gandeam yo ca nu e bine sa le astup de tot...
            Am pus intrebarea asta pt. ca mai spre vara vreau sa insonorizez toata masina cap-coada cu aluband si am inceput sa ma documetez despre eventualele probleme ce pot aparea... si zic aluband pt ca portofelu' nu mi permite altceva cu toate ca sunt constinent ca era mai bine cu Dynamat dar asta i viata unii au mai mult altii mai putin
            Pe plafon a pus cineva aluband rezista/sta acolo?
            Ma gandeam sa pun si un strat de vata+aluminiu asta pt. ca goLanu meu este unu chel pur sange numai motor si sofer fara alti pitici...
            In fine unde vreau eu sa ajung e ca vara ma topesc de cald ne avand aer conditionat si ne putand sa merg cu geamu deschis pt. ca sunt operat la urechi de otita seroasa asa k m am gandit ca cu ajutorul acestei insonorizari ma ajuta si in privinta calitatii sunetului (la mine zornaie toata masina) si poate si cu 1-2 grade mai racoare in masina
            Last edited by C0nNeXxX; 11 March 2010, 13:23.
            Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

            Comment


            • "ca goLanu meu este unu chel pur sange numai motor si sofer fara alti pitici..." ..."vreau sa insonorizez toata masina cap-coada cu aluband"
              Cred ca gasesti raspunsuri concrete la problema asta aici: http://www.loganclub.ro/forum/insono...ceti-t907.html

              Comment


              • eu le-am rupt ... si totul a fost ok
                sigpic

                Comment


                • Da...Citisem si treadul ala +altele pana sa scriu aici si nu am gasit raspunsul care l doream (ceva scurt concret si la obiect)...Am zis sa scriu aici ca este mai de actualitate discutata problema pe cand acolo nu sa mai scris de anu' trecut. Am sa dau un copy-paste si o sa pun problema si acolo poate cine stie....

                  @Pigoo chiar nu m am uitat unde dau aerisitoarele alea... Nu poate sa intre apa de afara? (pe vremea de acu mai bine te intrreb pe tine decat sa ma duc sa ma uit) ciurs
                  Last edited by C0nNeXxX; 11 March 2010, 22:11. Reason: Automerged Doublepost
                  Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google