Alarme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da ,modulul pentru geamuri are schema de montaj dar este generala, ma interesa exact la logan la ce fire se leaga, unde sunt , nu vreau acum sa pierd timp cu incercari si apoi e si cam frig afara. ma gandeam ca a mai montat cineva si stie exact ce si cum si poate sa ma ajute, si poate si pe altii interesati. multumesc

    Last edited by marcghi; 23 February 2009, 00:04. Reason: Automerged Doublepost
    PREFERENCE 1.6

    Comment


    • revin cu schema modulului ridicare geamuri, se vede ca trebuie intrerupt cate un fir intre comutator si motoras si intercalat modulul. care si unde sunt aceste fire la logan? ce trebuie ales la ,,selectie putere,, ?
      Attached Files
      Last edited by marcghi; 23 February 2009, 00:18.
      PREFERENCE 1.6

      Comment


      • gata am lamurit problema cu montajul modulului de ridicat geamuri la logan. am scos consola centrala si de la butoanele de ridicat si coborat geamurile am intrerupt firele care corespund cu ridicarea geamurilor si am legat firele conform schemei, selectie putere ,,+,,. modulul are comenzi pt 4 geamuri, dar am folosit doar doua. a trebuit in schimb sa intrerup si alimentarea prin contact a butoanelor si le-am legat la plus permanent. in momentul cind se pune alarma , modulul primeste ,,-,, pe firul galben si inchide geamurile pe rand cate unu, geamul primeste comanda pana ajunge sus apoi se decupleaza imediat, si trece la urmatorul. pentru cine nu are alarma se poate lua comanda ,,-,, de la inchiderea centralizata si se inchid cind se incuie usile , in rest geamurile functioneaza ca mai inainte, fara nicio diferenta. daca intereseaza pe cineva pot reveni cu poze.
        Last edited by marcghi; 26 February 2009, 17:19.
        PREFERENCE 1.6

        Comment


        • fratilor am si eu o alarma luata de la karfur e un partner si am primit si un modulator pt 4 geamuri si desii am doar 2 geamuri electrice si vreau sa o montez pe logan pt ca mau furat de 3 tel si casetofon butucul mi l-au facut zob si ... vreau sa ma apuc sa le montez eu dar vreau si eu o schita de la mufele alea de sub volan unde sunt toate legate va rog eu sa-mi trimiteti si mie daca aveti asa ceva sau o schita facuta de mana cum sa le leg ca sa nu ma duc sa ma jegmaneasca astia pe la servisuri de bani
          ca sunt satul si in plus nu prea mai dispun de asa bani va multumesc

          Comment


          • uite aici o schema , aceiasi alarma o am si eu, sper sa te ajute, cu mentiunea ca a trebuit sa desfac alarma si sa schimb pozitia jumperului, initial la mine era pe hidraulic. pt modul geamuri vezi mai sus
            Attached Files
            Last edited by marcghi; 1 March 2009, 01:04.
            PREFERENCE 1.6

            Comment


            • revin cu schema de montaj a alarmei si a modulului de ridicat geamuri care se gasesc la carefour cu 130 lei
              Attached Files
              Last edited by marcghi; 7 March 2009, 20:51.
              PREFERENCE 1.6

              Comment


              • Marcghi super tare schema si foarte explicita doar ca ai uitat sa legi in schema comunul releelor de inchidere/deschidere la masa(pinul A1 conector PI).


                L.E.
                vad ca ai editat
                Last edited by GFN; 7 March 2009, 22:50.
                Captain of the black pearl

                Comment


                • nu am mai legat si masa la UCH, am luat de la caroserie, da la surubul care tine cutia cu sigurante
                  PREFERENCE 1.6

                  Comment


                  • Salutare,
                    Am o problema cu alarma (Eaglemaster CL5100T). La armarea masinii lumina din interior ramane aprinsa, stingandu-se dupa aproximativ 30 de secunde. Am vazut ca s-a mai discutat despre aceasta problema, insa sunt curios daca a gasit cineva o rezolvare pentru acest inconvenient. Mentionez ca alarma a fost montata in service la Dacia, toate legaturile fiind facute la unitatea centrala habitaclu. Daca e nevoie pot sa detaliez cum sunt facute conexiunile.
                    Multumesc

                    Comment


                    • Salut,am si eu pe masina o alarma thunder cu pager montata pe masina si de la un timp nu mai raspunde la comenzi,din pager.Ma gindesc ca problema ar fii din telecomanda dar face la fel si cu a 2-a telecomanda.

                      Comment


                      • pai vrei sa raspunda de la 1km? a mai trecut ceva timp si bateriile se mai descarca, cine stie cat a mai stat pe vapor,tir,depozite,magazine etc...

                        Comment


                        • Salutare!
                          Mă poate ajuta şi pe mine cineva cu o informatie? Cum pot face telecomanda alarmei să funcţioneze iar? Am pe maşină un Maat 750 - 2K Gold Series, am schimbat recent bateria maşinii, şi alarma nu mai îmi recunoaşte telecomanda, acum o pot arma/dezarma decât din butonul Valet. În manualul de utilizare nu am găsit nimic despre remedierea acestei probleme. Mulţumesc!
                          Last edited by D a n; 9 April 2009, 14:32. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Dan daca e maat-ul ala cu pager 7500 iti trimit eu o schema cu instructiuni.Dar incearca pagerul si vezi daca merge si apoi cheia din nou.Zilele trecute asa am patit si eu.

                            Comment


                            • Nu este modelul cu pager (am doar telecomenzi cu funcţie armare/dezarmare/deschidere portbagaj şi finder), pe manualul ei scrie doar 750, e de prin 2005 ... am găsit pe net secvenţe de învăţare a telecomenzilor pentru câteva modele Maat, dar pentru 750 nimic.

                              Comment


                              • Are cineva alarma Viper model 5000 cu pager si care are montat modul de ridicare geamuri la armarea alarmei?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google