Alarme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu are nimeni alarma din asta?
    sandero 1.4 owner

    Comment


    • ia lamureste-ma mai bine cam ce ai vrea de la alarma asta?

      Comment


      • m-am lamurit singur in legatura cu butoanele de pe telecomanda ...in manualul ala tampit butoanele de pe laterale nu este scris acelasi lucru ca in realitate..am gasit alt manual pe un site ..se pare ca ordinea este aceeasi... deci rezolvat
        sandero 1.4 owner

        Comment


        • Salut. Am si eu o mare rugaminte ce o adresez in primul rand cunoscatorilor si in cel de al doilea rand celor ce folosesc astfel de produse.
          Vreau sa-mi montez o alarma pe masina si nu ma pot decide asupra unui model anume.
          Mentionez ca nu doresc o alarma mult prea performanta si scumpa, ma rezum asupra unui model pana undeva la 150 Roni, cum ar fi ; Thunder CA103; 105 in cel mai rau caz; Pilot 1050; Carscop CC 112, 113, 117, sau poate imi recomandati ceva. Va multumesc.

          Comment


          • recomand un thunder. ai posibilitatea de a adauga si senzor de perimetru la cat cost alarma

            Comment


            • Originally posted by romeo-alex View Post
              recomand un thunder. Ai posibilitatea de a adauga si senzor de perimetru la cat cost alarma
              ok. Multumesc mult. Sper ca un ca 103 este destul de buna.

              POATE ALTCINEVA ARE O ALTA PARERE, MAI ASTEPT SI ALTE PARERI, SPER SA NU SE SUPERE CINEVA.
              Last edited by pauly; 27 July 2011, 21:46.

              Comment


              • Din toate ar fi Thunder CA105. Macar are si cheia pliabila ca telecomanda.
                Ar mai fi si alarmele de la MegaDrive - Master. Merg OK si nu am avut probleme cu ele inca.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Originally posted by danielliviu View Post
                  Din toate ar fi Thunder CA105. Macar are si cheia pliabila ca telecomanda.
                  Ar mai fi si alarmele de la MegaDrive - Master. Merg OK si nu am avut probleme cu ele inca.
                  Iata o alta idee destul de buna, mi se pare. OK. Multumesc mult.
                  Poate altcineva mai vine cu o idee.
                  Din nou spun ca nu vreau sa supar pe cineva. Vreau doar sa aleg una din cele mai bune pareri.

                  Comment


                  • te asigur ca nu ai pe cine
                    mergi pe tunder ca e de bine

                    Comment


                    • Ce alarma imi recomandati in jur de 250 ron ?
                      sigpic

                      Comment


                      • Salut,am incercat sa schimb si eu ledul de stare de la o alarma Pilot sa pun unul de la Viper(cel din poza) dar nu se aprinde.Daca pun ledul vechi al alarmei merge,dar cel de la Viper tot nu vrea.Mai trebuie ceva pus la el?
                        Attached Files
                        sigpic
                        https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                        http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                        Comment


                        • Originally posted by dan.moraru View Post
                          Salut,am incercat sa schimb si eu ledul de stare de la o alarma Pilot sa pun unul de la Viper(cel din poza) dar nu se aprinde.Daca pun ledul vechi al alarmei merge,dar cel de la Viper tot nu vrea.Mai trebuie ceva pus la el?
                          Ai incercat sa-l masori cu ohmetru? Poate este legat invers. Sau masoara rezistenta ledului sa vezi daca este mult mai mare decat a celui original, poate se alimenteaza la o tensiune mai mare.

                          Comment


                          • Ledul care era pus la alarma nu are nici o rezistenta si merge(este led de bricheta pentru ca alarma mea avea ledul rosu si am vrut ledul albastru) .Am masurat ledul de la Viper dar nu indica nici o valoare.Am probat si la baterie ledul de la Viper sa nu se fi ars si tot nu merge.Dupa aceea am pus ledul de la Viper la alarma de la care l-am luat si acolo merge.La alarma mea am inversat si firele si tot nu merge.Care ar putea fi cauza de nu merge la mine?
                            sigpic
                            https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                            http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                            Comment


                            • posibil sa fie led care merge direct la 12volti
                              sau o fi o matrice de leduri legate serie / pararlel ptr a ilumina acel ''semn''

                              Comment


                              • Cel de la Viper nu cred ca e un led simplu. Mai mult o folie electroluminescenta, care cred ca se alimenteaza la 12V nu la 3V ca un led obisnuit.
                                Cel putin asta banuiesc eu ca ar fi.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google