Alarme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cele Carscop de la auto 100 au senzorul de soc cu 1 zona, am montat una odata, a venit clientul cu ea si parca era o problema la armare din cate imi aduc aminte, plafoniera la logan se stinge destul de greu iar alarma interpreteaza asta ca usa deschisa si incepe sa sune. Maatul este o alarma ok, in schimb senzorul de soc este pe 3 fire, nu se poate atasa la ea orice senzor de perimetru, si nu ridica geamurile.
    Intre ce mi-ai aratat mai sus as merge pe maat, are 5 ani garantie este mult mai ok decat carscop.
    Noi avem niste alarme super ok dar nu imi este clar daca am voie sa spun despre ele... O sa iti dau un PM. Ca idee au garantie 8 ani, sunt productie 2008, unele au telecomenzi din inox, super slim, tehnologie LRD (raza lunga de actiune), senzor de soc inteligent (issc) - elimina alarmele false, ridica geamuri, deschid portbagajul, au intarziere la armare, se poate atasa fara probleme orice optional (intrare separata), anulare senzor soc din telecomanda etc. Este si o promotie pentru dacia logan. Daca mai ai rabdare 1-2 zile o sa facem o promotie pentru membrii forumului, cu amabilitatea lui ANDREI. O sa iti dau pana un alta un pm cu linkul.

    Comment


    • Originally posted by RazvanB View Post
      Vreau sa imi achizitionez alarma, dar nu vreau ceva iesit din comun, vreau doar sa sune alarma cand cineva imi atinge masina sau chestii de genul..
      imi puteti da si mie un sfat va rog ce as putea alege ? Dintre urmatoarele..



      merci anticipat
      Prima e cea mai buna alegere din cele 3,adica Maat

      Comment


      • Promo la alarme detectoare si montaj aici:

        Comment


        • Despre alarmele ALCAR imi poate spune cineva ceva? Am auzit ca sunt facute de Siemens?

          Comment


          • Sunt facute in Romania in stil romanesc.. La roel srl sunt printre primele alarme aparute in Romania prin anii 90 parca. La momnentul de fata sunt depasite..

            Comment


            • Dar MAAT 7500 unde este facut ?.....
              passion 1.5 DCi

              Comment


              • Oricum in China sunt facute toate. Ideea este cine le-a proiectat, cine a facut softul, cine a ales piesele si ce calitate au piesele. Plus modul in care sunt facute. Daca sunt facute pe linie de productie integral sunt ok. Uitati-va aici: este promotie pentru membrii forumului la multe chestii. Am pus si niste poze uitati-va la o placuta de LYDER sa vedeti cum este facuta de exemplu. Chestia cu tarile nu mai este concludenta, acum in china se fac si lucruri foarte proaste dar si lucruri extraordinare.

                Am uitat sa pun linkul: aici
                Last edited by andrei; 29 August 2008, 21:01.

                Comment


                • Sunt convins ca sunt facute in China, dar eram curios caci m-am uitat intr-o cutie de MAAT 7500 si nu am gasit decit instructiuni de montaj in limba romana....
                  Stiu ca Maat are pe placa microcontrollerul PIC 16 (sau 17) F914 si matricile ULN2003AG , toate acestea sunt de productie U.S.A..Deci conteaza ce este pe placa si cine le-a programat....Eram curios doar....
                  passion 1.5 DCi

                  Comment


                  • Habar nu am sincer... Cu exceptia a mici erori soft Maat-ul se comporta global ok. Este o alarma reusita dupa parerea mea.

                    Comment


                    • Da,... Si eu tot la Maat 7500 m-am orientat....La cite stie sa faca, si la pretul care il are ....Cred ca merita.
                      Pentru inchidere geamuri trebuie modul,dar pentru aprindere proiectoare si claxon trebuiesc doar relee ?Conectate la fel ca "Start Killer"..?
                      passion 1.5 DCi

                      Comment


                      • Pentru proiectoare: depinde unde te legi. In Mod normal traseul existent al proiectoarelor este: boton comanda-releu-proiectoare; Daca te legi inainte de releu nu mai trebuie. Daca te legi dupa ele da. Alarma teoretic da un minus de comanda (nu de putere). Pentru claxon: am impresia ca te poti lega direct nu stiu exact o sa ma uit maine la firma si iti spun. Totusi parca te poti lega direct si setezi din soft ca legi claxonul.
                        Dar ptr siguranta pune un releu ca nu e scump.. Daca ai drum prin zona treci pe la firma si iti dau eu unul gratis.

                        Comment


                        • Ok.Multumesc .
                          passion 1.5 DCi

                          Comment


                          • Originally posted by mike26ro View Post
                            Despre alarmele ALCAR imi poate spune cineva ceva? Am auzit ca sunt facute de Siemens?

                            Originally posted by karmaprotect View Post
                            Sunt facute in Romania in stil romanesc.. La roel srl sunt printre primele alarme aparute in Romania prin anii 90 parca. La momnentul de fata sunt depasite..
                            depasite in ce sens? Ca nu functii multiple sau ce?
                            in afara de cele cu pager...Eu le consider pe toate la fel.

                            Comment


                            • As dori sa-mi pun si eu o alarma, dar as avea nevoie de un sfat: imi poate recomanda cineva o alarma fara inchidere centralizata care sa functioneze cu telecomanda cheii de la masina? Practic as dori ceva gen alarmei fara telecomanda pe care o ofera cei de la Dacia, dar mai performanta - si eventual mai ieftina - (sa aiba senzor de perimetru si eventual volumetric). Multumesc anticipat.

                              Comment


                              • De wintec L722 ce parere aveti? Am avut ocazia sa pipai una si sa ma dau in jurul masinii si nu am gasit bube prea mari ...

                                se poate invata pagerul cu inchiderea centralizata?
                                Last edited by DeLuXe; 4 September 2008, 23:55.
                                sigpicMy ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google