Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cat credeti ca ma pot taxa la service pentru montarea unor senzori parcare wireles?

    Comment


    • #77
      eu am Type R in jur de 150 ron parca au costat.
      le am montate de vreo 6 luni, sunt super multumit, la 20 de cm ramas el zice ca nu mai e nimic. in rest am o singura problema cu ele: iarna cand se uda pe acolo senzorii....e c-am nasol ca ingheata si el vede mereu obstacol...asa ca...oglinzile sunt sfinte.
      ar trebui sa apara si senzori de parcare cu devigrare.

      Comment


      • #78
        seiko, nu m-ai inteles. Eu am senzorii, doar manopera vroiam sa stiu pe la cat m-ar ajunge.

        Comment


        • #79
          Daca sunt wireless, sunt si mai usor de montat, eu nu inteleg de ce apelezi la service pentru treaba asta , si nu o faci chiar tu?
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #80
            Pai nu pierd garantia daca fac asta?

            Comment


            • #81
              In mod normal orice interventie de'a ta sa a oricarei persoane neautorizate la instalatiile masini, duc la pierderea garantiei oferite de producator. In cazul tau la instalatia electrica. Dar cati dintre noi a fost sa-mi monteze senzori de parcare, xenoane, sisteme audio, in service autorizat Dacia ? Si sunt convins ca nu au avut probleme cand au fost sa-si faca reviziile. Bineanteles ca acum depinde si de oras sau servicele respectiv . Cat de norocos esti. Daca vrei sa nu ai probleme de genul asta, atunci mergi si te intereseaza cat te costa toata treaba asta la dealerul din orasul tau.
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #82
                Originally posted by chi79 View Post
                seiko, nu m-ai inteles. Eu am senzorii, doar manopera vroiam sa stiu pe la cat m-ar ajunge.
                Mie mi-a facuto moca un amic.dar la altii cere 150 ron

                Comment


                • #83
                  Eu am optat pt senzori electromagnetici fara afisaj. Momentan sunt f multumit.

                  Comment


                  • #84
                    Ceva noutati cu senzorii?

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by chi79 View Post
                      http://www.comenzi.ro/product_info.p...oducts_id=1822
                      Ce parere aveti despre acesti senzori? M-ar tenta, mai ales ca sunt fara fir.
                      Pana la urma i-am achizitionat, i-am si montat. Functioneaza ireprosabil!

                      Comment


                      • #86
                        de senzorii electromagnetici ce parere aveti ? m-ar tenta, pentru ca nu mai e nevoie sa gauresc bara ..
                        Are cineva montat asa ceva ?
                        In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                        Comment


                        • #87
                          Pai si pe aia electromagnetici pe ce-i prinzi ?

                          Comment


                          • #88
                            cauta pe youtube, ai sa vezi. sunt de fapt o "antena"-banda metalica care practic genereaza un camp electromagnetic. Atunci cand un obiect intra in raza camplui, incepe difuzorul sa bipaie
                            In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                            Comment


                            • #89
                              eu mi-am montat de o saptamana senzori luati din Deva de un coleg, de la Plus, cu 75RON. is fara afisaj, doar avertizare sonora. oricum nu foloseam afisajul ca ma uit in oglinzile laterale cand dau in spate, nu la display.
                              i-am montat impreuna cu un alt coleg cu care am mai montat un set de senzori cu ceva vreme inainte, pe masina lui, deci acum am avut deja experienta . montajul a durat cam 20min maxim in ambele cazuri. oricum, 4 maini fac minuni fata de 2. iar berea s-a dat la fata locului, ca sa nu raman dator.

                              senzorii chiar is utili, mie mi se par destul de aiurea luneta si portbagajul la logan, nu m-am obisnuit niciodata cu ele. tot timpul cand aveam impresia ca ma apropii prea mult mai aveam vreo jumatate de metru in spate...

                              ps: detecteaza de la 2m si dau 0 pe la 20cm
                              Last edited by bro; 25 June 2009, 03:56.

                              Comment


                              • #90
                                Offtopic : Tu te vaiti de Logan? Ia sa dai cu spatele cu un Passat sau A6 ;) Loterie curata pana te inveti cu masina
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google