Jante Aliaj, Intre Borbet Si Dezent

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Aliaj, Intre Borbet Si Dezent

    Greu de ales intre producatorii germani Borbet sau Dezent. Ambele au modele super, Dezent parca are un plus. Au si dimensiuni perfecte pt gumele cu care a venit masina din fabrica, Continental 185/6,5/15 ET50. Preturile sunt de asemenea foarte accesibile. As alege un Dezent F... Voi ce ziceti, ce stiti de ele?

  • #2
    pune si cate o poza din fiecare din cele 2 modele care ti-au facut cu ochiul. si pe urma iti spun ce as alege eu
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Eu as cauta un set cu et mai mic, sa iasa putin in afara pt o mai mare stabilitate.

      Comment


      • #4
        Borbet este in "liga superioara" fata de Dezent. Au participat la curse si au avut echipari OEM...La acelasi pret nu trebuie sa ai ezitari la alegerea unei roti Borbet. O sa vezi ca am si eu una pozata in avatar...

        Comment


        • #5
          Acestea sunt cele doua modele, unul Borbet CA si celalalt Dezent F care mi-au facut cu ochiul. Au acelasi pret, ~320 RON pe depozituldeanvelope.eu. In poze sunt cu prindere pe 5. Ambele sunt 185/6,5/15/4x100. Acum, daca jentile de tabla au ET50, cu cat mai mic iau ET la celelalte, sa nu loveasca in aripi? Pot avea 35, 40, 48 s.a.m.d... Si de modele ce spune-ti?
          Attached Files
          Last edited by DJD; 26 April 2009, 14:05.

          Comment


          • #6
            La 185/65/15 este greu sa lovesti aripa..
            Daca vrei ca roata sa fie pe aceeasi pozitie fata de suspensie cu cele stock, micsorezi ET-ul cu 0,25 inch, adica 6 mm, deci ET 44.

            Comment


            • #7
              Din punctul meu de vedere, dintre cele doua, Dezent F arata mai bine. Eu am Dezent N pe al meu Logan, dar nu pot sa-ti spun prea multe despre ele deoarece le am doar de vreo luna, oricum sunt multumit de ele, calitate ireprosabila.
              Zambeste, maine poate fi mai rau!

              Comment


              • #8
                poti sa-ti pui dezent f.la primul logan am avut dezent f si am fost foarte multulit de ele. pun si o poza

                Comment


                • #9
                  cred ca poti gasi si modele mai frumoase borbet, dupa gusturile mele, cel putin, analizand putin gama lor de modele..

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google