Michelin incalta Dacia Logan !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by JmEk View Post
    Da tin sa ii dau dreptate lui Hellbera.Eu sunt tipul care are Barum si chipurile am ABS...Sau cel putin asa scrie pe factura...Ca indiferent cat de tare as apasa frana...Nu se aprinde ABS-ul in bord...
    Mi-au venit cu Barum Briliantis si la fel mi s-au spus ca sunt mixte....Dar ele sunt de vara....
    ce-ar fi sa citesti "manifestarile abs-ului"? E un topic special. Becul ala la care se refereau colegii se aprinde cand pui contactul si se stinge in cateva secunde. Daca se aprinde in timpul mersului, atunci ai o problema la abs si masina fucntioneaza ca orice masina normala fara abs. Deci nu e bine cand arde becul ala. A, sa nu uit: se poate aprinde cand ai cauciucuri de dimensiuni diferite si atunci calc abs nu mai stie ce se intampla ca rotile se invart cu viteze diferite si iese singur din schema. Pui roti la fel si-n cateva minute se stinge singur
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #62
      Scuze pentru OFF TOPIC. Daca este prea off-topic rog un moderator sa stearga postul.

      Buna ziua,
      Stimate domnule Y,

      Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.
      Referitor la solicitarea dumneavoastra va comunicam ca,Dacia Logan este echipata/vesiune cu urmatoarele tipuri de anvelope :
      LOGAN BERLINA
      • Michelin si Continental: Ambition 1.6; Ambition 1.5 Laureat Plus si PRESTIGE
      • Kormoran si Barum briliantis : Ambiance1.4 si 1.5 ; Preferance 1.4 , 1.5 si 1.6 Laureate 1.4,1.6,1.5
      Dimensiuni : 185/65 R15

      Toate tipurile de anvelope se monteaza in functie de loturile de aprovizionare din momentul fabricatiei. De aceea nu exista posibilitatea optarii pentru una din marcile de pneuri in momentul comenzii unei versiuni Dacia Logan
      Roata de rezerva trebuie sa fie echipata cu acelasi tip de pneuri.

      Producatorul Dacia nu recomanda o anumita marca de anvelope de iarna.Pentru a nu se modifica caracteristicile dinamice ale autoturismului, recomandam echiparea cu anvelope de iarna cu aceleasi dimensiuni cu cele ale anvelopelor care echipeaza autoturismul.Acestea pot fi comandate la agentii DACIA.


      Este aberant ceea ce zice VC. Nu am intervenit sub niciun fel asupra textului. Doar ce am facut Copy / Paste. Si greselile le apartin.

      Comment


      • #63
        Lasa raspunsurile de la VC ca sunt neconcludente, ia tu frumos masina si du-te la un dealer, sa-ti spuna dupa VIN cu ce a venit masina din fabrica.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #64
          Dar nu VC ar trebui sa fie aceea care le stie pe toate?!

          Comment


          • #65
            Salut, mi-am cumparat prin octombrie un phase 2 dci 85 cp laureate si a venit cu michelin.De la dealer mi-au zis ca sunt mixte..Aici vad ca ar fi doar de vara...Ce sa mai cred?
            toti dealer-ii is varza !!!
            Last edited by Seba; 25 November 2008, 02:17.

            Comment


            • #66
              Sunt de vara. Daca ar fi mixte, ar avea profil de iarna (crampoane multilamelare) si semnul de zapada si noroi sau zapada si apa, zapada si soare. Nu exista anvelope mixte montate din fabrica pe logan. Da, dealerii sunt "varza" la capitolul asta.
              apropo, nu mai postati in limbaj "irc"
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google