Jante Art Sfaturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Art Sfaturi

    Am de gand sa cumpar un set de jenti art model de mai jos si inainte am nevoie de parerile voastre va rog .Mai are cineva ? se comporta bine? sunt fiabile?
    Attached Files

  • #2
    Sunt si eu curios. Daca are cineva bagati pareri.
    numar secundele

    Comment


    • #3
      eu am modelul acesta de anul trecut.am facut aproximativ 10.000km si nu au nici cea mai mica problema.am avut grija de ele si acum arata ca noi In realitate sunt mai aspectuase decat in poze
      Attached Files
      Last edited by alex_comisaru; 31 March 2010, 14:39.

      Comment


      • #4
        Sunt frumoase la un pret accesibil.
        Din cate am auzit sunt si destul de bune!

        Comment


        • #5
          Am si eu un set de la ei de un an si intr-adevar sunt in regula.Cand le-am pus prima data pe masina,la tipul de la vulcanizare nu i-a venit sa creada ca nu trebuie sa puna nici un plumb pe ele.Si chiar arata mai bine decat in poze.

          Comment


          • #6
            puteti posta si poze cu ele pe masina care aveti...sunt curios cum arata pe masina si celelalte modele.astept poze modelul asta mi se pare interesant,si imi face cu ochiul Jante ART 968
            Last edited by alex_comisaru; 16 April 2010, 11:04.

            Comment


            • #7
              cu siguranta au modele ieftine si la preturile din ziua de azi sunt foarte accesibile. acelasi model intentionez sa il achizitionez si eu dar intai sa facem rost de gologani. vezi ca au si topic pe aici baietii de la alfaromtrans care se ocupa cu asa ceva.
              Nu-i bai...

              Comment


              • #8
                si eu vreau sa imi cumpar...sunt in cautare de jante si ma gandeam sa imi iau si eu Art 355 numa ca eu vreau albe si conturul cu rosu
                *****
                sigpic
                http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                Comment


                • #9
                  Daca vrei sa le vopsesti te mai costa 200 lei in plus.Uita-te la ei pe site.

                  Comment


                  • #10
                    Jante ART 355 nu mai au de cateva saptamani, au sosit in tara cam pe 10 martie, si la vreo 10 zile deja se terminasera, au dat multe en-gros la firme din tara, care le revand la randul lor. Am inteles ca urmatorul transport va fi peste 3 luni.

                    Comment


                    • #11
                      Chiar vreau sa imi iau si eu un set 355 la primavara...
                      Sunt oacum sceptic pt. ca pe unele forumuri sunt laudate, pe altele nu...
                      Aveti mai multi firma asta? Pareri pro/contra?
                      Attached Files
                      sigpic
                      Show your car off in public, ride her hard in private...
                      http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                      Comment


                      • #12
                        Jante ART = alfa rom trans, nu-s facute de ei, ei decit marca si capacelul ala pe mijloc deasupra. Nu stiu cine le fabrica, cred ca sint chinezesti, sa nu fie de Iasi ( conex ) alea sint proaste rau, nici jante de tabla nu stiu sa faca, nu se pot echilibra ( cele de tabla conex spun )

                        Comment


                        • #13
                          Stiu ca sunt Alfa Rom Trans...
                          Sunt turcesti din cate am inteles eu... Baietii le vand si en gros, fara sigla, altor firme sa`si puna propria firma pe ele (cum sunt si Mega Drive - copii dupa alte modele de jenti de firma sau OEM).
                          Astia care le au pe Loganuri (sau alte marci la care pastraza balonul anvelopei ca in fabrica) sunt foarte multumiti de ele... Cei care le incalta pu gume cu balonul de 45 mm normal ca se plang de ele, k noi nu avem drumuri sa mergem cu gume cu peretele de 25mm...

                          Vreau un set ieftin...
                          M`am uitat la PDW (indiene) dar un set d`alea e vreo 1400 ron, ASW 804(chineze) stiu ca alea au scoruri de 270-320 ron/janta (depinde de unde le comanzi), iar cele Mega Drive am inteles ca se exfoliaza repede vopseaua de pe ele...
                          ART`urile am inteles ca tin mult daca ai grija de ele (si eu sincer nici masina nu mi-o spal la jet)...

                          De`acum pana la schimbarea anvelopelor de vara strang banutii si sa vezi atunci cate telefoane dau... )
                          sigpic
                          Show your car off in public, ride her hard in private...
                          http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                          Comment


                          • #14
                            Sunt bune! Un prieten are de 2 ani jumate. Nu au nici cea mai mica problema!
                            MY CLA

                            Comment


                            • #15
                              Jantele pot sa fie si de la cele mai consacrate firme ca la drumurile noastre daca nu ai grija cat de cat le faci varza imediat.Daca mai ai si talon mic,nu mai are rost sa zic ce urmeaza.
                              Art is ok!Pret/calitate OK!Is jante mai varza ca Art.
                              Pe drumurile noastre dragi intr-o iarna am ovalizat 2 jante OZ.M-am zgariat pe fata,dar vina o fost a mea ca am facut o depasire pe un drum rau si am dat intr-un gropoi surpriza.
                              Sa nu iei cu 3,4,5 spite decat daca sunt groase ca altfel se ovalizeaza mult mai usor jantele de la gropi.
                              Bafta!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google