Anvelope Marangoni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelope Marangoni

    Ce parere aveti despre anvelopele Marangoni Verso?Eu nu am auzit pana acum de marca asta, insa i-mi place profilul si vad ca sunt la un pret bun.

  • #2
    In testele de specialitate (si sondaje) arata ca sunt foarte bune (ma rog, acolo apare la dimensiunile noastre marangoni Vanto), bate Michelinu si Continentalu.
    Si pe mine m-a batut mult timp gandu sa iau Marangoni, dar din lipsa de informatii am renunat (mi-am luat in final Conti Eco3, medii dupa spusele utilizatorilor).
    Urcă-te pe scaunul șoferului Ne-am extins încet, dar sigur, oferind informaţii la zi despre modelele de maşini noi şi vechi. Sperăm că veţi găsi informaţiile pe care le oferim foarte utile şi interesante. Who we are Bine ați venit pe blogul nostru de conducere Suntem un blog dedicat automobilelor, unde vă oferim informaţii detaliate despre ... Read more

    Comment


    • #3
      Eu am pe masina Marangoni ZETA Linea. Stiu modelul este diferit dar iti recomand mai bine Zeta linea sunt foarte bune si pe asfalt curat si mai ales pe ploaie ai o aderenta buna.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #4
        Eu unt utilizator de Marangoni VERSO, pe dimensiunea 205/50 R16 si pot spune ca sunt extraordinare. Spun asta ca utilizator si mai mult de atat, eu utilizez aceasta marca si pe timpul iernii cu modelul 4winter.
        In alta ordine de idei, opțiunea pentru pentru acest model a venit si datorita faptului ca este o anvelopa cu profil liniar. Eu am renuntat la a mai cauta sa am pe masina ''v-uri'' sau asimetrice...
        Attached Files
        LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

        Comment


        • #5
          salut,dar ce parere aveti despre noul Kleber de vara si de iarna....sau Dunlop astept un raspuns mai amplu,sint icepator in domeniul asta.multumesc

          revin cu o completare ca dimensiuni ar fii bine 195/60/15 ,dar profil care ar fii mai bun pt. iarna sau vara ,nu vreau mixte...cele 185/65/15 sint greu de gasit si au profil cam ciudat....inca odata multumesc
          Last edited by mosorcosti; 20 June 2010, 18:49. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Pentru Logan (185/65R15) Marangoni nu produce decat modelul Verso, ptr vara, si doua variante de iarna: 4 Ice E+ si 4 Winter. Marangoni e o subsidiara a firmei Pirelli, calitatea la pret convenabil.

            Comment


            • #7
              195 50 15 se potrivesc pe jantele originale? marangoni Zeta Linea...
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                Din cate stiu eu se potrivesc pe cele de aliaj nu si pe cele de tabla dar nu bag mana in foc.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #9
                  am jante de aliaj de la Rial pe aceleasi dimensiuni ca si cele originale de tabla... astept pareri caci vreau sa imi iau cauciucurile astea daca merg puse!
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • #10
                    Daca sunt de aliaj sigur lunt de 6,5 J si atunci merg sigur.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by lucialina View Post
                      195 50 15 se potrivesc pe jantele originale? marangoni Zeta Linea...
                      Am avut eu exact marca de care spui si exact dimensiunile acestea. Merg fara probleme, stai linistit.
                      Eu le-am avut pe cele de otel.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Deci in concluzie merg poti sa le achizitionezi fara probleme.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by lucialina View Post
                          am jante de aliaj de la Rial pe aceleasi dimensiuni ca si cele originale de tabla... astept pareri caci vreau sa imi iau cauciucurile astea daca merg puse!
                          Si eu am Zeta Linea 195/50 R15 pe jantele de tabla.
                          Merg fara probleme
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            si eu vreau sa imi iau acum tot Marangoni Verso , pret bun si am auzit lucruri bune despre ele
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #15
                              anvelopa marangoni

                              buna seara ,recomand marangoni winter(de iarna),se comporta excelent pe zapada si apa,face toti banii,am cumparat in decembrie 2010 4 bucati,am fost multumit iarna trecuta de ele.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google