Jante 17

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante 17

    salut !
    intentionez sa imi achizitionez jante pe 17 vreau sa stiu daca o sa imi atinga
    am un logan din 2009 , ma gandeam la niste gume de 205/50

    astept parerile voastre

  • #2
    205/45 sau maxim 215/45 sunt cele mai recomandate. Cu talon pe 50 zici ca-s roti de tractor..
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #3
      Ai arcuri pe masina?

      Dimensiunile spuse de Cosmin sunt bune! Altfel 205/50 e un pic mult!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by Eu4yas View Post
        Ai arcuri pe masina?

        Dimensiunile spuse de Cosmin sunt bune! Altfel 205/50 e un pic mult!
        arcuri stock nimik modificat

        Originally posted by Thejock3r View Post
        205/45 sau maxim 215/45 sunt cele mai recomandate. Cu talon pe 50 zici ca-s roti de tractor..
        din ce mi-ai zis tu trag o concluzie ca nu o sa imi atinga 205/45/17
        Last edited by Calin91; 26 January 2011, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Eu am 205/45 cu arcuri HR si nici vorba sa atinga. Cosmin cred ca a avut 215/45 cu HR si nu l-am auzit sa-i atinga ... Deci la tine nu va fi problema chiar si cu 205/50, mai mult este vorba de aspect cu 205/50.

          Bafta!
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • #6
            sper ca ati inteles ce vroiam eu sa zic ?

            205/50/17 nu 15

            ms pt rasp
            Last edited by Seba; 27 January 2011, 01:26.

            Comment


            • #7
              Da tu, de 17 vorbim aici.

              P.S. Le-am pus eu pe-ale mele unui vecin si arata cam nasol fara arcuri, e cocotata rau de tot .
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Ma bag si eu ca naa...
                Dca iti iei jante de 8,5j sau 9 j poti sati pui 205/50/ZR17 ( NU R ) ca o sa vina guma strech pe janta si no sa mai fie talonu chiar asa de inalt .. Bafta
                ABS+ 1.6

                Comment


                • #9
                  depinde si de latimea jantei si de et... la mine jantele de 16" cu 8j si et35 si gume de 205/55/16 imi atingeau inainte sa imi pun arcuri sport...

                  cauta si pe google echivalente anvelope... sa nu fie mai inalte ca cele de 185/65/15... sau in cel mai rau caz roaga pe cineva care are jante de 17" sa pui una pe masina... in perioada asta mai toti le au la conservat...

                  si cu arcuri sport sunt sanse mai putine sa atinga...
                  Attached Files
                  "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                  Comment


                  • #10
                    jantele care imi propun sa le iau o sa fie de 7 j si et 35

                    ms pt sfat

                    Originally posted by mc_alienu View Post
                    depinde si de latimea jantei si de et... la mine jantele de 16" cu 8j si et35 si gume de 205/55/16 imi atingeau inainte sa imi pun arcuri sport...

                    cauta si pe google echivalente anvelope... sa nu fie mai inalte ca cele de 185/65/15... sau in cel mai rau caz roaga pe cineva care are jante de 17" sa pui una pe masina... in perioada asta mai toti le au la conservat...

                    si cu arcuri sport sunt sanse mai putine sa atinga...
                    lasa-mi un id de messenger sa vb ca pari ca te c-am pricepi ,ca vreau sa imi iau si zic sa nu le iau si dupaia sa nu le pot folosi
                    Last edited by Calin91; 26 January 2011, 22:06. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      nu ma pricep... eu ti-am zis doar ce am eu si problemele mele... sa sti ce sa eviti...

                      dupa cum am zis cauta ca trebuie sa gasesti pe cineva care are jante pe 17"... pune una pe masina si imediat vezi ce si cum...
                      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                      Comment


                      • #12
                        nu pune 205/50/17. am avut eu si le-am dat pe bani de nimic (4 milioane toate 4 rulate maxim 4000km) numai sa scap de ele, la un prieten ce-i drept. inafara faptului ca arata penibil (2 masini acelasi model puse unu langa altul pe plan perfect orizontal, cu jantele de serie si astea... era mai inalta cu 3cm !!!) ai si o senzatie ciudata la volan. cred ca din cauza centrului de greutate ridicat/modificat... parca esti intr-un stalp de cauciuc pe care-l bate vantul. la bracarea rotii la maxim, daca mergi pe un drum mai aiurea, cu arcuri si telescoape stock, atinge aripa interioara

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google