Jante Tabla Originale, Cum Le Verificam?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Am vb acum cu persoana si spune ca jantele au si MW in cod numai ca nu apare in poza

    Comment


    • #77
      daca are si il vei vedea cand le vei viziona, spor la cumparaturi, eu am pus ochii pe unele de astra G insa au gaura centrala cam mica, trebuie rectificate pe strung, voi cauta pe cineva ...
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #78
        Am pe cineva cu strung, poate te rezolv. Maine dimineata intreb cand si daca se poate si te anunt.

        Comment


        • #79
          Te rog sa-mi dai de stire cat ma costa si daca poate sa-mi largeasca 4 jante la 60.1 cat este la logan, multumesc.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #80
            827sam nu reusesc sa dau de persoana dar cum aflu ceva

            test




            Am cumparat 4 bucati jante tabla de la cineva si vroiam sa va cer o parere. Par noi si sunt destul de grele. Atasez si poze



            Last edited by 3VIL; 8 October 2013, 12:53. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #81
              Le-am montat. Totul e ok.

              Comment


              • #82
                Salutare!
                Sunt nou pe-aici.
                Am un sandero fabricat in 2013, modelul cu motor de 0.9 TCe.
                Vreau sa-mi cumpar niste jante pe care sa le folosesc pentru anvelopele de vara.
                Cei de la reprezentanta mi-au dat un cod care le-a aparut lor pe calculator când au cautat, anume: 6xj 15 440 si inca un cod, anume: 403003689R Nu retin daca aceste date erau pentru jantele de aliaj sau pentru cele din tabla. Daca nu sunt foarte scumpe cele din aluminiu, mi-ar placea sa le am. Daca nu, desigur ca ma voi multumi si cu cele din tabla, numai sa fie originale. Acum, problema este ca pe site-urile cu anunturi se tot gasesc jante de logan/sandero, insa am o vaga idee cum ca exista diferente intre jantele pe care le-au creat cei de la dacia pentru modelul din 2013. Asa este? Care ar trebui sa fie caracteristicile pe care sa le urmaresc atunci când caut jante pentru masina mea, ca nu stiu sa „citesc” acele coduri? Va multumesc si astept cu nerabdare niste raspunsuri, ca trebuie sa vina ziua de salariu si as vrea sa impart deja banii!

                Comment


                • #83
                  Vrei jante din aliaj, model Empreinte (cele din pachetul jante aliaj+geamuri electrice) ? o sa iti caut codul.
                  Pentru jante de tabla vezi aici si aici
                  Attached Files
                  Last edited by t0rquemada; 8 March 2014, 18:17.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #84
                    Pentru toate modelele DACIA 2013 este disponibil un singur model de jante din aliaj - EMPREINTE (cea postata mai sus). COD - 403006822R .
                    Cine gaseste sa cumpere aceasta janta sub 150 E/buc. (pretul nu include capacele centrale si prezoanele!) sa ma anunte si pe mine.

                    440 inseamna prindere in 4 prezoane ET 40.

                    LE

                    Am gasit si codul lui shutulica dar nu stiu despre ce janta e vorba.

                    http://www.allcarpartsfast.co.uk/ren...l-6xj-15-4-40/
                    Last edited by Cromatic; 8 March 2014, 19:36. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #85
                      Pentru Logan Sandero II

                      janta tabla gri 6xJ15 4 ET40 403003277R 51euro

                      janta tabla neagra 6xJ15 4 ET40 403004736R 51euro

                      aliaj EMPREINTE 6xJ15 4 ET40 403006931R 136euro

                      aliaj NEPTA 6xJ15 4 ET40 403003858R 155euro

                      capace centrale aliaj dacia 403156671R 10euro

                      preturi / buc fara TVA
                      Attached Files
                      Last edited by t0rquemada; 8 March 2014, 20:22.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #86
                        Eu nu mai inteleg nimic, codul tau pentru empreinte este diferit fata de cel din catalog.
                        Spune-mi te rog unde se gaseste Empreinte la 136 E (pretul este cu sau fara TVA?) .
                        Attached Files
                        Last edited by Cromatic; 8 March 2014, 20:31.

                        Comment


                        • #87
                          Codul, ca si pretul(fara TVA) este luat din ultimul Dialogys.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #88
                            Undeva e o greseala...

                            Comment


                            • #89
                              Nu e nicio greseala. In poze codurile de pe janta si capac.

                              aliaj EMPREINTE 403006931R

                              capace centrale janta aliaj dacia 403156671R
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • #90
                                OK, asta e mai mult decat edificator, atunci care sa fie explicatia ca janta apare cu un alt cod in catalogul de accesorii ? (MADE IN TURKIYE!!!) o fi ea de origine dar eu n-as da atatia bani pe o janta facuta-n Turcia.
                                Last edited by Cromatic; 9 March 2014, 16:30.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google