Nelamurire,jante.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    si de unde as putea procura niste flanse,cunoasteti careva ? sau ar fi alta metoda sa le ajustez de la 108 la 100 cat este la logan ?.

    anvelopele de pe jantele de 14" 185-55-r14 sunt noi noute,din motivu asta as tine neaparat sa gasesc o modalitate sa le montez,pt ca vine iarna si ar trebui sa mai dau niste bani pe alte anvelope la jantele din fabricatie de 15" 185-65-r15

    Va multumesc pt raspunsuri.
    Last edited by djryta; 1 July 2011, 23:31.

    Comment


    • #17
      fa-ti rost de 4 jante de opel pe 14 si mai ajustezi putin la interior jantele ca sa se potriveasca pe butucul de logan
      185/55/14 e ff mica dimensiunea ptr logan o sa trancane suspensia din cauza balonului cauciucului
      o sa coboare garda la sol cam mult
      poate faci un troc cu cineva care are nevoie de dimensiunea ta si gasesti pe 15

      Comment


      • #18
        231/buc pe 14' mi se pare exagerat...yo cand mi-am luat loganu' in otamna am dat 180 per buc pe 15 DEBICA PASSIO 185/65/15 nu's asa de multumit de ele...(tata s-a grabit)
        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

        Logan din Bicaz (Neamt)

        Comment


        • #19
          da stii sa insisti cu jantele alea de ford nu gluma! ti s-a cam pus pata pe ele si gata. asa-i?????????

          Comment


          • #20
            lasa-l ca nu stie

            Comment


            • #21
              hei ! ca aveti cu omul ? el va cere sfaturi nu ironii/misto, asa ca ori ii dati sfaturi ori va abtineti!
              sigpic #

              Comment


              • #22
                eu zic ca a primit si sfaturi destule pe langa ironiile noastre

                Comment


                • #23
                  arunca jantele de ford si ia unele de opel, renault clio, cielo, bmw vechi, dacia solenza dar sa fie toate pe 14 toli si pune caucoacele care le ai ca noi

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by bodo_2806 View Post
                    da stii sa insisti cu jantele alea de ford nu gluma! ti s-a cam pus pata pe ele si gata. asa-i?????????

                    am cerut si eu niste pareri,daca se pot sau nu pune,nu toti ne-am nascut invatati.

                    Comment


                    • #25
                      pustiule nu fi suparat pe noi cei care ti-am raspuns poate si mai ironic dar ai primit destule lamuriri in privinta "problemei" tale

                      Comment


                      • #26
                        mi se pare o porcarie cu jantele pe 14'.....mai bn pe 15' nu am vaz niciodata logan cu jante pe 14' dar sunt curios cum ar arata.....
                        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                        Logan din Bicaz (Neamt)

                        Comment


                        • #27
                          parca aveo are 14
                          si am mai vazut pe focus berlina 2004
                          Last edited by romeo-alex; 3 July 2011, 13:35.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by djryta View Post
                            am cerut si eu niste pareri,daca se pot sau nu pune,nu toti ne-am nascut invatati.
                            ceva de genul trebui sa arate flansele, sa iti faci o idee . intreba la tine in oras pe le Service care fac flanse. Bafta.
                            Attached Files
                            sigpic #

                            Comment


                            • #29
                              As avea unde sa imi fac flanse,dar cativa dintre cei care si-au dat cu parerea pe aici au spus ca ar fi cauciucurile mici si nu as vrea sa mai fac si niste flanse degeaba,doar daca stiu ca merita si nu as avea ceva probleme care sa puna siguranta masinii in pericol.
                              Last edited by Seba; 4 July 2011, 22:41.

                              Comment


                              • #30
                                da dupa tine asa un pic ai pune flanse pe masina ptr niste saracii de jante de tabla de ford sau ce naibii or mai fi?????
                                copilu tu judeci asa un pic ce ai vrea sa faci?
                                ai o idee in cap si cu asta basta
                                scuze de ironie dar esti de belea cu saraciile alea de tabla!!!
                                eu in locul tau nu mi-as fi batut capul cu "caterinca "asta care vrei tu s-o faci ,macat de aveai ceva de aluminiu si poate mai se mai merita dar nici atunci din pricina dimensiunii,adica pe 14 nu as pune
                                toata lumea vrea mai mari rotile tu o tragi cu astea de 14
                                vindele naibii si iti iei altele
                                Last edited by romeo-alex; 3 July 2011, 19:21.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google