Indreptari Jante Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indreptari Jante Timisoara

    La ultima schimbare de anvelope am observat ca jantele (jante stoc, ET50) au ceva joc.
    Lovituri nu se vad pe ele, totusi cred ca ar necesita o de-ovalizare.
    Stiti cumva in Timisoara cine face asa ceva?

  • #2
    da, in lipovei, pe borzesti, la ralsi, langa rompetrol. acolo unde e terenul ala viran, cum vii de pe lipovei pe borzesti, imediat dupa piata noua. vis-a-vis de astia e scoala blitz, cred ca ai inteles locatia.
    varianta a doua e pasajul din sagului, dinspre gara catre iozefin, inainte de intrarea pe pasaj, in dreapta.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      E ralsi acolo?
      De ralsi stiu doar ala de la iesirea dinspre Sacalaz, dar acolo e deja super coada la cauciucuri, asa ca m-au refuzat
      Last edited by Seba; 14 October 2011, 23:10.

      Comment


      • #4
        cred ca ralsi e, eu am fost la ei, dar uite ca nu mai stiu sigur cum ii cheama. daca-ti zic si c-am fost de 2 ori, deja razi cu lacrimi
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Acu concluzii:
          In locurile spuse de Seba nu fac ca lumea, doar cu metoda "la ciocan"
          Asta in cazul jantelor de tabla, ca la alea de aluminiu se lauda ca le baga prin masina.
          La ralsi fiind (deja) mega ocupati cu schimbatul rotilor vara/iarna mi-au zis pas.
          Pana la urma am ajuns pe strada Aries undeva, peste drum de benzinaria OMV.
          La pret as zice ca-s destul de scumpi, mi-au facut jantqa cu 65 de lei, in conditiile in care aceeasi janta am cumparat noua cu 150 de lei.

          Comment


          • #6
            eu am jante de aliaj si nu mi le-au batut cu ciocanul, ca le crapam capul. insa si acea "masina" nu e masina de roluit, e o furca/suport cu piston hidraulic si comparator.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Va recomand un loc bun pentru indreptarea jantelor, mie mi-a placut mult. Pe langa faptul ca janta a iesit ok, mi-au dat si cateva explicatii utile, si asta intalnesti mai rar. Ei sunt pe Demetriade, in curtea aia in care e si Fan Courier-ul si Univops. Cum vi de pe Ialomitei, intri pe Demetriade, iar la bariere nu faci stanga catre bader ci mergi in fata si la vreo 150 m, se face o intrare in dreapta. Izmendi service roti sau ceva de genu se numesc. I-am gasit si pe net

              Comment


              • #8
                eu cand o sa mai am nevoie, o sa merg la Mimi zis "Bordura", din Mehala, pe Plugarilor 36.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google