Jante Oz Ultraleggera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    SALUT !Am si eu intrebare si anume de mi-au fost sterse pozele mele ?
    Oricum am mai facut una intre timp
    Attached Files

    Comment


    • #32
      Fratilor imi cer scuze cu privire la stersul pozelor,din neatentie nu am dat pe pagina 2.

      Comment


      • #33
        Originally posted by laur lxa View Post
        niste poze:
        Misto jentile,sa le stapanesti sanatos,astfel de jante as vrea si eu sa imi iau
        Ai putea sa pui anvelope 195/55/15(Good Year) asa am eu pe masina si are 8.5Kg/anvelopa + 5Kg janta ajungi la 13.5Kg/roata...Si e o diferenta fata de 16Kg cat are o roata stock de logan(cu janta de tabla,sau aluminiu),masina o sa aiba demaraj mai bun,si consumul iti va mai scadea putin.
        Dar daca treci la talon de 55 pe anvelopa automat trebuie sa pui si arcuri mai scurte ca o sa para si mai inalta decat e acuma.

        Comment


        • #34
          multumesc pentru urari;si cu privire la talonul de 55 chiar ieri am vorbit cu o persoana care avea ceva experienta in domeniul tuningului si care mi-a mai explicat si altele asa ca totul este"de testat ".

          Comment


          • #35
            Nene, parca ai vorbit cu Mama Omida, ce era asa de complicat la niste anvelope de trebuia sa vorbesti neaparat cu ''o persoana care avea ceva experienta in domeniul tuningului'' ?

            Tot ce vroiai sa stii este scris pe forum, aici, la sectiunea de jante si anvelope
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #36
              Deci a mai "incercat" careva tipul acesta de jante.Impresii ??

              Comment


              • #37
                Ce impresii...Sunt unele din cele mai usoare jenti de pe piata si mai rezistente,mai mult de atat ce iti poti dori de la o janta?

                Comment


                • #38
                  Si cele mai usoare dar si rezistente nu cred...Sunt intr-adevar mai usoare decit niste KM-uri pocite dar sunt mult mai rezistente. Jantele cu adevarat usoare de la OZ sunt cele facute special pentru competitii, asta nu este o janta de competitiem este pentru echipare after market. Deci, cine cauta jante adevarate produse de OZ, sa se uite in gama RACING
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    dar sunt din gama racing.!

                    Comment


                    • #40
                      Dsign se referea la astea http://www.ozracing.ro/at-team/wheel...lly-asfalto/ro dar sunt prea scumpe chiar daca sunt foarte rezistente si la ce drumuri avem noi sunt cele mai indicate

                      Comment


                      • #41
                        Nu ma refeream la asta, ma refeream la toate jantele pe care le face OZ STRICT pentru competitie. Este o diferenta majora intre astea de strada si alea de competitie. Ultraleggera se mai apropie si Superturismo, restul sunt minciuni.

                        Aici este singurul loc din Romania unde am vazut astfel de jante : http://www.jantealuminiu.ro/oz_rally.html

                        Ma iertati, este vorba despre gama Competition, nu Racing.


                        Mie imi plac OZ Crono AL, 7x17
                        Last edited by dsign; 11 October 2008, 20:30.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          De unde le-ai list cu 660 Ron ca bureau si eu?
                          Da-mi un nr de telefon.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google