Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pch...iarna orice anvelopa de vara...cum este din intamplare si Kormoran e catastrofa.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • mare dreptate mai aveti,cred ca nu puteau gasi cauciucuri mai proaste decat astea

      [QUOTE=mumus;426389]stiu domle...dar tre sa intelegi si tu ca kormoranele nu au un profil ptr eliminarea apei (nu au canalele acelea in forma de V )
      Tu cu guma ta buna si pe franare elimini apa de sub cauciuc...eu cu kormoranul 'ma sui pe apa'.
      In fine...ca e sau nu acvaplanare nu are importanta asa de mare....ideea e ca trebuie sa conduci prudent...daca ai o guma proasta...atunci lasi distante mai marti de franare,mergi mai calculat...etc...

      cand am venit de la mare pe autostrada soarelui era o ploaie puternica si la 120-130 km/h masina era destul de nesigura in sensul ca trebuia sa te tii bine de volan,masina avand anvelope kormoran
      Last edited by skorpionking; 14 October 2009, 14:10. Reason: Automerged Doublepost

      sigpic

      Comment


      • la 120-130 pe ploaie normal ca nu prea mai esti in siguranta cu ele.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • are un amic pe logan,kormoran impulser,cehesti si l-am intrebat ,logic,daca e diferenta intre k 801 (cele mai mari trompete posibile) si impulser.fratioare, nu exista grad de comparatie ! adevarul e ca se si vede, se si simte ca e alta textura a materialului
          ubi concordia ibi victoria

          Comment


          • Eu unu' nu as mai lua Kormoran niciodata. Ce inseamna ca nu exista grad de comparatie? Acum sa nu-mi zici ca se bat cu alea din top 6 (clasa premium) ca nu prea sunt tentat sa cred.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Ce sa mai vorbim, sunt de c...t

              Comment


              • Sunt bune îşi fac treaba dar în condiţiile unui condus ponderat, înţelegând prin asta să nu depăşeşti 90 km- h. Peste această viteză combinat cu un carosabil umed sau chiar uscat pe timp rece, la o frânare de urgenţă, nu mai ai aproape nici o siguranţă. Eu am scăpat de ele!!!

                Comment


                • aa, nuuu,doamne fereste, de k 801 era vorba
                  ubi concordia ibi victoria

                  Comment


                  • Kormoran=Montana

                    Comment


                    • am un prieten pilot in raliul romaniei pe un evo 7 si mi-a spus sa scap de kormoran cat pot de repede ca nu sunt bune

                      sigpic

                      Comment


                      • A spus bine prietenul...

                        Comment


                        • @skorpionking: hai sa fiu carcotas putin: are ceva experienta cu acest tip de cauciuc, prietenul tau, pilot in raliul Romaniei, pe un evo7?.

                          Comment


                          • Sunt destul de bune

                            Originally posted by kelemen View Post
                            Eu unul sunt foarte multumit de aceste cauciucuri.Sa va zic si de ce : am 16000 km cu aceste anvelope merg relativ sportiv dar..Totusi in limitele normale de aderenta. In primii 1000 de km aceste gume erau de ...Toata jena dar....Dupa un timp si-au revenit. Sunt cauciucuri fabricate de Michelin (sper ca am scris corect)
                            dar!!!Sunt cele mai slabe calitativ de la iei.
                            ideea e ca nu esti multumit de gume dai fuga la reprezentanta si ..Surpriza!!!Ei o sa iti recomande tot Mischelin dar...Mmai scumpe.

                            Sunt curios oare cati stiu ca Kormoran e facut la noi de mischelin??
                            Deci inca o data. Gumele sunt bune dar...Trebuie rodate. Bineinteles ca orice cauciuc de marca este mai bun dar...Ptr uz normal sunt excelente si apropo eu am 2 ierni la activ cu ele !!!
                            Noi ( eu si sotul meu) am mers cu ele aproape 50000 Km din care 3 ierni si au fost ok. Este adevarat ca am mers normal nu cu fite sau cu plecari cu scart de pe loc, dar pentru strazile din Bucuresti sunt super.
                            Si acum le-am schimbat ( cand schimbam a II aveam impresia ca patineaza ) tot cu Kormoran. Sa vedem astea cat ne tin.

                            Comment


                            • Acum 2 zile am facut Oituz-ul , ud pe jos , in fata mea un passat, eu echipat cu cormoran , la un momendat passatul pune frana brusc ca intrase unul in depasire de pe contrasens , am pus si eu frana brusc si stupoare loganul meu a devenit sanie cu zurgalai , nu am ABS asa ca am ridicat putin piciorul de pe frana ca sa deblochez rotile , in fine am reusit sa opresc masina paralel cu passatul iar cel de pe contrasens a tras mult dreapta ca sa ma evite , intr-un cuvant am cam vazut moartea cu ochii , ieri am echipat masina cu anvelope de vara America (made in Germany -Continental ) iar diferenta la franare e total schimbata 100% , schimbati repede Cormoranurile ca sa nu va treziti doamne fereste intr-o situatie limita .

                              Comment


                              • daca pastrai distanta mai mare...... mai ales ca stii ca Kormoranul pe ud la franare e prastie...
                                nu mai dati mereu vina pe gume.
                                vrei sa zici ca acum cu gumele astea noi America...nu o sa mai ai probleme...daca franeaza unu inaintea ta cu pirelli sau eu stiu ce guma mai buna....nu o sa il mai pupi?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google