Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by rony75 View Post
    Mosule nu stiu ce sa zic am sa ma uit pe ele mai atent sa vad daca scrie ceva de genul DOT6GXXX.. , dar made in germany scrie sigur +ca patronul de la care le-am luat imi este prieten foarte bun zicandu-mi ca le-a adus din germania (100 buc) pe care le-a vandut ca painea calda nu stiu ce sa zic acum... dar diferenta la franare fata de vechile cormoran este infinit mai mare ,cand pun frana intai te lipeste cu capul de parbriz dupa care intra in alunecare anvelopele .
    Chiar sunt curios daca pe alte anvelope America scrie made in Romania sau made in Germany.
    "mosule", am vazut la viata mea gume facute la timisoara si din greseala au pus pastila de "made in Germany" in matrita...ghici ce-a iesit? desi ala a fost accident si s-au retras cate s-a putut de pe piata. in alta ordine de idei, nu conteaza unde sunt facute. ti-am atras atentia sa te uiti bine la ele, pt ca multi vand gume "aduse din germania", cand de fapt sunt facute la timisoara. si ca fapt divers, alea de timisoara si cu nume calumea pe ele, gen conti, semperit, uniroyal, alea sunt gume la fel de bune ca alea "din germania". fir-ar hitler a drecu cu natia lui de ubermensch, ca si-un ***** daca va luati de-acolo, e mai bun decat un maybach facut in romania...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • si pinionul sinterom e mai bun decat cel renault..... (Vitriol...nu ma contrazic...Seba are perfecta dreptate...eu doar glumesc.)
      Last edited by mumus; 16 October 2009, 09:28.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Mumuse, tu clar tii cu ursu. Ar trebui sa faci topic separat "Daca vrei sa va contraziceti, sunt la dispozitia dvs".
        P.S. A dat cu edit ca cica glumeste.
        P.S. 2. Si eu am glumit, chiar nu as vrea sa vad un asemenea topic.
        Last edited by vitriol; 16 October 2009, 09:31. Reason: A dat mumus edit!
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • @mumus: atata timp cat bujiile sinterom sunt mai bune decat cele bosch, nemtii au spart cacatul de tavan si gata...nu sunt infilibili, imbatabili... q.e.d.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • daca nu va plac kormoranurile deloc dati-mi mie unul nou (rezerva de exemplu) la juma de pret ca sa fac pereche cu rezerva mea

            modal k 801
            Last edited by patrascu; 6 November 2009, 21:34. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • nu iti place tabla la masina si vrei sa ai ce indrepta sau ce? mai ales cu mazga din constanta de pe carosabil
              sigpicMy ride

              Comment


              • eu pe logan am kormoran, am aproape 60 000 km si am schimbat toamna trecuta 2 pe fata si la primavara probabil si celelalte 2.am mers agresiv, dar le-am luat frica, adica pastrez distanta,mai mult frana de motor si ma descurc cu ele, nu am ce sa fac. azi mi-am luat kormoran de iarna, acum la franare e alta gasca in alta traista.eu zic ca la pretul care il dai pe ele, si daca mergi linistit(loganul e o masina de familie) eu zic ca sunt foarte bune, dar daca vrei sa fii un schumi pe sosea atunci clar trebuie altceva.
                zoom-zoom

                Comment


                • Laur,conteaza foarte mult cu ce este incaltata masina.Nu trebuie sa fi neaparat "schumi,poti face accident fiind la volanul unui trabant.
                  Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                  Comment


                  • nu am zis ca sunt foarte bune,ca sunt cele mai tari, am si zis ca le-am luat frica, dar pentru ceea ce a fost proiectat loganul, fiind masina de familie, mergi linistit,franezi din timp, frana de motor, sunt bune.
                    zoom-zoom

                    Comment


                    • eu acum am 34000 cu ele...fara nici un accident. Si nici nu cred ca voi face din cauza lor...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • asta zic si eu. daca mergi linistit,(reduci din timp viteza, pastrezi distanta, circuli cu viteza adecvata) nu prea ai cum sa faci accident. daca mergi agresiv nicio masina din lume echipata cu orice anvelopa nu poate sa iti garanteze ca te opresti intr-un metru la 100km\h
                        zoom-zoom

                        Comment


                        • Indiferent de ce zici tu laur si ce zic si altii ......Kormoran-urile sunt cele mai proaste cauciucuri ....la orice masina de familie cum ii zici tu ......si la orice stil de condus . Credema din propria cunostinta ......am vazut si S class cu kormoran pe el ....poti sa ai si abs si toate dotariile posibile ca degeaba le ai daca ai kormoran . La ''traficul '' din Ro ...poti sa mergi ca mosii cu 30 prin oras sau ''mersu melcului'' ...nu stii cand iti sare dintre niste masini un copil si sa vezi tu atunci ...! Taicamiu o fost co-patron la firma de anvelope si credema cate specimene am vazut si cate ''fitze'' !
                          sigpic

                          Comment


                          • dovada !

                            iata o dovada de la testele adac germania
                            Attached Files
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • du-te dom'le si te culca fa un test de franare intre kormoranele tale si niste conti-uri eco (cele mai penale de pe logan) si vezi care opresc mai bine, care franeaza mai bine si care permit viraje mai sigure. apropo, adac aia nu-s cumva cei care-au "rasturnat" loganul in 2005 (smenuind o roata) si apoi au facut o cupa speciala pt logan? da-ti-i dracu de nazisti...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Auzi mumus in ce program ai facut ziaru? Se recomanda a se demonta abs ul? se opresc instantaneu? De unde le-ai scos?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google