Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intr-adevar nu sunt bune. Mi s-au parut si mie ca sunt foarte dure, de tocit nu s-au tocit semnificativ in 35000 km si pe umezeala iti da o stare de disconfort. Pe la 90 la ora simt masina nesigura, rupe aderenta, plus ca la frana de urgenta pe umezeala e aproape sanie. De asta merg si mai incet pe umezeala, prefer sa franez inaintea virajului si nu in viraj. Dar acum cine poate sa le schimbe e bine, daca nu asta e.

    Comment


    • Ce ziceti voi de kormorane... , nu mai conteaza , o sa radeti poate dar am pus pirelli si nu sunt multumit deloc de ele , scartaie la aproape orice plecare de pe loc si la o franare mai brusca mam dus sanie , ceea ce nu am patit cu kormoranele alea nenorocite , repet am mers cu ele in conditii de iarna grea si nu am avut probleme , ceea ce nu cred ca voi putea face cu astea pe care le am acum pe masina , nu stiu ce sa cred am zis ca sunt superioare dar... !
      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

      Comment


      • drept sa va spun io am cauciucuri kormoran de iarna si am facut cam vreo 25000 de km cu ele iarna trecuta si pe zapada mie mi sau parut foarte bune si acuma sunt in conditii excelente si pentru iarna asta...

        Comment


        • jante prestige aveti sau spatiu depozitare ph1
          SRF TARGOVISTE

          Comment


          • sarumana in biserica

            Comment


            • @loganulnfs: aici presupun ca era vorba de kormorane de fabrica, deci alea de vara..alea de iarna am mai vazut la cineva dar n-am auzit nicio parere
              @savoiu: cauta la bursa !
              @floriche: ce? )))))
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • Alea de iarna Snow Pro sunt relativ ok, are cumnata-miu pe Logan.
                Impulser de vara de la Kormoran ar fi interesant daca are careva si a mers cu el.
                De la Pirelli 2500-le all season am inteles ca e cam nasol, mie Kormoranele k801 au inceput sa patineze la plecatul de pe loc, dar le schimb in primavara, barem pe fata iau altceva.

                Comment


                • Da eu am SnowPro pentru iarna. Sunt OK. Nu am ramas inzapezit asta iarna desi am intrat si in zapada pana la bara. Pe zapada batatorita - semi-gheata - nu sunt extraordinare dar sunt superioare unor cauciucuri de vara mai rasarite (Continentalurile stoc ale loganului meu ).
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • eu am asa ceva,cauciucuri de iarna KORMORAN toate 4 si sunt fff multumit de ele,bine inteles le-am facut si proba pe ranca in sus,si nu m-am dat jos sa ii pun lanturi,cum faceau altii ,cu forduri mondeo,sau alte masini,,,
                    Attached Files

                    Comment


                    • Cu Kormoran de iarna nu am avut experiente insa cu cele stock (tot kormoran) am avut numai emotii, la fiecare franare mai violenta imi crestea pulsul. Cred ca Montana sunt mai bune...

                      Comment


                      • montana am avut eu,si erau babauri ,de cauciucuri

                        Comment


                        • Montana inca mai am eu pe masina. Au fost decente cat au fost noi cauciucurile,chiar prindeau bine la franare pe carosabil umed. Multi spun de ele ca sunt universale, mie mi se par mai degraba de vara. Acum prin zapada mare inca ma descurc cu ele, dar sa nu cumva sa pun frane violente ca atat imi trebuie. Oricum ma gandesc pe viitor la niste Nokianuri http://www.tyretest.com/allseason_ty...lus/index.html Pe tyre test sunt trecute ca universale, dar pe site-ul nokian sunt trecute la categoria de iarna. Daca nu, o sa ma rezum la niste Kormorane Run Pro B pt vara am auzit ca surprinzator sunt f bune.http://www.tyretest.com/summercar_ty...o_b/index.html

                          Comment


                          • Originally posted by vasilica_gigilica View Post
                            Intr-adevar nu sunt bune. Mi s-au parut si mie ca sunt foarte dure, de tocit nu s-au tocit semnificativ in 35000 km si pe umezeala iti da o stare de disconfort. Pe la 90 la ora simt masina nesigura, rupe aderenta, plus ca la frana de urgenta pe umezeala e aproape sanie. De asta merg si mai incet pe umezeala, prefer sa franez inaintea virajului si nu in viraj. Dar acum cine poate sa le schimbe e bine, daca nu asta e.
                            Cine te`a invatat pe tine sa franezi in curba?

                            Comment


                            • Scuze , nu am gasit topicul de vinzari si pun aici .
                              Vind 1 buc anvelopa Kormoran 185/65/r15 K801 . Nu a fost folosita niciodata , de 5 ani sta ca rezerva...
                              De preferat in Bacau.

                              Numai bine.

                              Comment


                              • @cipriansebi ti-am lasat mesaj pe PM in legatura cu niste detalii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google