Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pt cel ce mi-a dat reputation comment: ce locatie sa pun? Si dupa cum vezi nu ma cert, ci doar imi sustin ideiile.
    Imi pare rau pt offtopic, insa cel care mi-a dat reputation comment nu s-a semnat.
    Rog un moderator sa-mi "sudeze" cele 2 posturi. Multumesc

    Comment


    • #47
      Originally posted by iancucezar View Post
      Tot legat de aceste minunate anvelope: cand mi-am ridicat masina era sa fac "buf" la 20 km/h...Carosabil umed
      In concluzie: anvelope ok pt pretul lor, insa de ce sa nu mai scoatem un ban din buzunar pt siguranta? Si sa ne achizitionam un set de cauciucuri adevarate ( nu cele low-cost) ....Daca bugetul e problema
      am scris la inceput si eu am patit aceeasi chestie dar era guma la inceput.

      in fine am sa fac ce zice turma
      nu ma mai bag aici. Doar o sa urmaresc ce scrieti voi.

      nu mai scrie cu majuscule, ca se considera strigare, tipat...om fi ironici, dar civilizat. se poate.
      Last edited by Seba; 7 June 2008, 01:56.

      Comment


      • #48
        Stai ma linistit ca d'astea am si eu si nu ma incurca cu nimic...Le schimb cand nu se vor uza.
        E normal sa fie pareri pro si contra

        Comment


        • #49
          Mai eu din cate imi aduc aminte nu zice pe aicea ca daca vine masina cu kormorane sa le aruncam ca nu is bune(sau alte chesti)totusi sunt cauciucuri noi!Si nu cred ca iti permit alti sa le arunce imediat(cel putin eu nu imi permit)
          sustin si eu ca is proaste si ca nu are nici o aderenta,dar asta nu inseamna ca terbuie sa le aruncam!
          si eu am kormoranele pe jante de aliaj(ca mai merg sezonul asta,doar nu le arunc),iar pe alea de tabla am de iarna!
          dar daca cand o sa terbuiasca sa imi iau altele,sigur nu o sa mai iau kormoran sau montana!
          sigpic

          Comment


          • #50
            Deci vad ca sau calmat spiritele . Ce sa zic bafta si fara sanius vara . Dar tot nu mi-a recomandat nimeni nici un cauciuc de iarna!!!!(cei drept mai e timp)

            Comment


            • #51
              Kelemen eu am de iarna, 4 cauciucuri Fulda Montero 2(sunt excelente,au profilul in V,si is destul de mari striatiile pe ele)eu am dat pe ele din metro cam vre-o 7mil,acuma sincer in 5 mil cum zici tu nu stiu daca gasesti ceva de firma,mai repede de la 6 mi-7mil gasesti noi si calumea!
              mai sunt dunlop de iarna(tot profil in V) super tari si alea,dar mai scumpe ca fulda(eu am dat prin decembrie pe un cauciuc 170 Ron,cam asa)
              deci eu zic ca mai bine iti iei ceva de calitate(nu o sa-ti para rau)decat ceva firma "bomba" sau mai rau din acelea reesapate!
              sigpic

              Comment


              • #52
                Am impresia ca, kormoran sunt proaste numai pe masinile fara abs, cred ca aproape toti care se plang de ele nu au loganu pe abs..Nu?!?. Cat despre derapaju in curbe asa e loganu..Putin instabil.
                Din fabrica nu puteau sa puna altceva pe logan (pireli,etc,etc doar e masina saracului nu?!?)...Totusi e DACIE pana la urma...

                PS: si eu dak a-si dispune de malai le-asi schimba cu tot cu jenti

                Comment


                • #53
                  Pai Loganurile cu ABS nu au Kormoran, tocmai pentru ca sunt foarte proaste si ar pierde aderenta foarte repede la franare si ar intra ABS-ul des.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #54
                    Cum pe "masina saracului" s-au pus gume conti ecocontact sau michelin energy, nu vad de ce va agitati...Daca gumele conti sunt pt saraci, kormoranele la ce categorie sa le incadram? Kormorane, matadoare si montane s-au pus din motivul dat de andrei.
                    klemen, ce zici de conti wintercontact?Vezi ca e un topic cu informatii despre anvelope aici
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #55
                      [QUOTE=wizardoki de ci fulda montero 2 dar ce zici pt iarna am inteles ca ar fii mai bune alea inguste!!
                      eu pe masina am 185/65 r14
                      e o idee buna sa pun la iarna 165/65 r15??
                      (fiind guma mai ingusta urca mai bine rampe inzapezite?)

                      Comment


                      • #56
                        Eu asta iarna, cand a venit potopul in Buc, aveam cauciucuri de vara (Kormoran).....Ramaneam peste tot inzapezit. Norocul a fost ca am primit 2 cauciucuri de iarna Global de 185/65/15, nu stiu nimic despre ele, in afara ca sunt de iarna......Tot ce pot sa zic este ca sunt ffff tari....Ma bagam cu masina unde era zapada mai mare, era fff fun, ieseam de oriunde......Aici la mine la bloc, unde nu au dezapezit multa vreme.....zapada sub masina era pana la caroserie....intram si ieseam fara probleme.....evident cu grija si cu atentie. Parerea mea este ca nu iti terbuie neaparat cauciucuri mai mici "165/65 r15" poti sa pui si de 185, numai sa fie bune.

                        Last edited by gionik; 7 June 2008, 13:59.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Mersi pt info.
                          Crede-ti ca sunt mai ieftine cauciucurile de iarna daca le cumpar vara(acum),si se gasesc?

                          Comment


                          • #58
                            Kormoran e divizia de "lux" a lu' Montana !!!
                            Nu stiu cine v-a bagat voua in cap ca le face michelin ca mare prostie v-a spus.Daca ati observat au acelasi profil ca montana m801 numai ca ele sunt kormoran k801.
                            Eu zic ca pentru taximetristi sunt ok..Dar doar atat....Sau daca mergi super precaut!

                            Comment


                            • #59
                              Garantez ca face michelin

                              Comment


                              • #60
                                Garanteaza!
                                Grupul Michelin a cumparat acum cativa ani fabrica de la Floresti unde se produceau anvelopele Montana cu tot cu patentul de fabricatie al acestora care era insa inchiriat de la o companie engleza de fostul proprietar al fabricii.
                                Anul trecut Michelin a avut de optat intre a prelungi contractul si a mai plati ceva bani si de a renunta la fabricatia marcii Montana.Bineinteles ca au ales sa renunte deoarece era un profil vechi si nici martitele nu erau de cea mai buna calitate.Drept pentru care productia de Montana s-a oprit si au inceput sa produca o alta marca a lor: Kormoran.
                                Si cu barum e la fel..doar ca in joc sunt continental.
                                Last edited by Sudsemnatu; 12 June 2008, 22:18.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google