Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    In afar de Michelin Energy mai pun si altceva pe masinile cu ABS?
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #92
      Dupa o indelunga suferinta de 35.000 km cu Kormoran am trecut pe Continental EcoContact3, care se comporta exceptional pe carosabil umed. Astept si alte pareri referitoare la anvelopele astea.

      Comment


      • #93
        Eu am fost relativ multumit de kormorane;pe drum uscat sau ploaie era ok...Da' daca puneam o frana brusca ,sau era mazga pe jos..Adio aderenta

        Comment


        • #94
          Atunci care era multumirea data de aceste cauciucuri?

          Comment


          • #95
            Conti rules, chiar si raportat la michelin energy. Mai ales pe ploaie, cum bine a remarcat dan dare. Eu le-am regretat din prima zi cand am luat al doilea logan echipat cu michelin, apoi am regretat michelin-urile cand pt 3 saptmanai am mers pe kormorane pana sa pun bfgoodrich. Michelin-urile pe uscat cred ca sunt ceva mai bune decat conti, dar nu mult, tot pe-acolo se invart, insa pe ud, conti sta ceva mai bine. La gume de iarna, conti e clar peste michelin la gume low-cost, pt ploaie as merge pe uniroyal rallye sau bfgoodrich...Toyo proxes...Deja o dam in alta clasa de anvelope
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #96
              Am mers ieri cu Loganul unui cunoscut vreo cativa kilometri. 1,4 GPL, are vreo 6 luni. Schimbi vitezele foarte usor, spre deosebire de a mea, iar acceleratia e foarte sensibila. Abia am atins pedala si s-a dus in 3000 de ture! M-a mirat insa zgomotul constant, ca un fel de zuruit foarte infundat, care la masina mea lipseste. Era de la cauciucuri (Kormoran), altminteri noi...
              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

              Comment


              • #97
                Multumit ,ca la matiz aveam montana(aceeasi marie cu alta palarie), si pleca cauciucu' intai ,si pe urma venea masina..Indiferent de vreme.
                macar aici se comporta acceptabil in conditiile pe care le-am mentionat..Oricum dupa 2 luni le-am schimbat.

                Comment


                • #98
                  Mi-am pus ieri cauciucuri de iarna dunlop, ideea e ca se cunoaste o diferenta, gropile se amortizeaza mai bine, nu mai zdrangane asa tare prin masina. O sa imi spuneti ca sunt mai moi si de aici e diferenta, ceea ce e perfect adevarat, dar daca am sa imi pun de vara altceva decat kormoran, nu tot o sa existe o diferenta?

                  Comment


                  • #99
                    Era frumos sa puna michelin pe toate
                    Kormoran raman si ele bunicele...
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • @gigiman: Da, daca o sa pui unele de vara in schimbul Kormoran o sa se simta diferenta, normal.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Daca stiam ca poate fi diferenta asa de mare puneam in loc de kormoran altele de vara, dar nu e tarziu nici de acum.

                        Comment


                        • sal

                          Originally posted by andrei View Post
                          Numai versiunile fara ABS au Kormoran.
                          mai nea andrei eu am cu abs si mi-a venit echipata tot cu hoituri de kormoran orcum cred ca o sa le duc masina la reprezentanta de unde am luat-o si o las acolo ca nu se poate asa ceva....
                          sunt cele mai PROASTE ANVELOPE KORMORANUL

                          nu mai scrie mirc!
                          Last edited by Seba; 17 November 2008, 16:06.

                          Comment


                          • Le-a schimbat dealerul sau nu au avut pe stoc Continental/Michelin.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • re

                              nu cica asa a plecat din fabrica cu ele...ca de o luna ma cert cu ei si nu vor sa mi le schimbe...Asta e sunt de ca.... asta pot spune despre ei...platesti ceva si iti dau alceva
                              andrei spune si mie la cat se lasa motorul (km)???

                              nu mai posta mirc si nu raspunde cu "quote" la ultimul post!
                              cam 3000 de km, dar vezi ca esti off-topic
                              Last edited by Seba; 17 November 2008, 17:43.

                              Comment


                              • Nu e normal, oricum nu ai ce sa faci daca s-a confirmat ca asa a fost fabricata.

                                Dupa 3000-4000 km se lasa motorul.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google