Jante De Aluminiu De Alt Producator Pentru Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante De Aluminiu De Alt Producator Pentru Logan

    Salut prieteni!

    As vrea sa-mi pun pe Loganul meu jante de aluminiu Alessio Alaska 7.5 x 16'' si cauciucuri 205/50 R16, ce ziceti, o sa fie bine???

    Astept parerile DVS.

    Si mi-ar fi interesant ce jante aveti si voi.
    Attached Files

  • #2
    Ar trebui sa cobori un pic masina,arcuri sport ceva,ca altfel o sa ramana un gol imens intre aripa si roata...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Din pacate nu-mi pot permite asa ceva din cauza drumurilor noastre ''superbe'', prea mult tin la masina mea ca sa jertvesc cu ea pentru frumusete.

      Daca ati fi fost in Moldova sau ati fi auzit cumva ce drumuri avem aici, atunci va asigur ati fi fost de alta parere.

      Sunt de acord, aveti totala dreptate ca ar fi fost mai frumos, dar.....Drumurile.

      merci mult

      Comment


      • #4
        Daca te referi la republica, n-am fost, dar in general drumurile din moldova romaneasca sunt mai bune decat cele din banat...Deci cu grija se poate si cu gume joase cand traversezi calea ferata
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Da, ma refer la republica moldova, sunt din chisinau.

          am lucrat ft mult timp in Romania si as putea sa spun ca drumurile din romania sunt autobahn-uri fata de ale noastre.

          Si mam referit la arcuri sport sau de genul asta, rotile mi le pun oricum, nu sunt adept al zborului cu masina, mai pot si frina sau merge incet unde drumul e prost.

          In curind o sa pun niste foto cu ea, sa faceti cunostinta, la motor nu iam facut schimbar, mi-am pus doar sunet destul de bun si calitativ si un deflector pe capota, aparatoare si atit pina cind.
          Last edited by Seba; 3 July 2008, 16:49.

          Comment


          • #6
            Acum tu stii mai bine ce drumuri aveti...Arcurile sport sunt o problema si la noi pe destul de multe drumuri, din pacate dar se poate. Vezi felixb, cristi_xp, mareom, d-sign, virtualmansorin a avut, eu am avut si-o sa le repun pe masina actuala...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Am avut un Opel Astra G Caravan (sunt fan al acestor genuri de caroserii), cind l-am adus din germania avea arcuri si amortizoare sport, i-am pus apoi jante la 17'' (245/40 R17) , arata superb de tot, insa am rabdat doar o saptamina si am dat totul jos!!! Era imposibil de mers pe drumurile noastre

              Comment


              • #8
                Threadul s-a mutat la sectiunea de jante si anvelope.
                Iar ca sugestie, daca ai auzit cazuri ca politistii s-au luat de oamenii cu jante mai mari decat sunt trecute in talon, eu zic sa nu faci schimbarea. Nu stiu cum sunt politistii prin MD, deci n-am cum sa-mi dau cu parerea.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Nu au treaba politistii cu marimea jantelor, din contra se uita lung cind e frumos, de-ar incapea poti sa le pui si de 22''

                  Comment


                  • #10
                    E cam mult 7.5 j ... Ce anvelope vrei sa pui tu 230 latime ?
                    parerea mea sa cauti jante cu cel mult 7 j daca nu vrei sa ai probleme la articulatii adica cauta jenti 7x 16" sau 7 x17 ...Etc.

                    Comment


                    • #11
                      Salut, nu cred ca am sa pot pune de 7, eu deja leam procurat. Am incercat de 7.5 si mergeau perfect, adica nu aveam probleme la articulatii.
                      Daca pun de 17'' atunci va fi problema pe drumurile noastre.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by arturka View Post
                        Nu au treaba politistii cu marimea jantelor, din contra se uita lung cind e frumos, de-ar incapea poti sa le pui si de 22''
                        Ce vb stimabile? T asigur ca daca masina nu corespunde cu datele specificate in talon, acesta se retine. Si te duci la RAR, platesti amenzi si etc.
                        Ca sa poti merge legal cu ele pe masina, trebuiesc omologate. Tu de ce crezi ca sunt trecute dimensiunile in talon? Poti merge si asa cu ele, insa mergi pe barba ta, la fel cum mai poti face o alta serie de "nelegiuiri".
                        NU mai vb in necunostiinta de cauza.
                        Last edited by Cezar; 4 July 2008, 11:02.

                        Comment


                        • #13
                          Alo, domnu' cezar, colegul nostru arturka e din republia moldova, aia nu au rar si politisti ca ai nostri...Citeste tot, inainte sa te ataci, de la inceput; omul stie mai bine decat noi ce vorbeste...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #14
                            Nu va suparati pe mine, la noi in R. Moldova nu se omologheaza dimensiunile rotilor, de aceea am spus asa. Stiu ca in Romania e altfel.

                            Comment


                            • #15
                              Ok, imi cer scuze. Nu stiam ca in Moldova e altfel legislatia.
                              Sa la stapanesti sanatos atunci.
                              offtopic: folia trebuie sa o omologhezi? Sau la fel merge fara omologare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google