Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Logan II Compatibilitati.

    Maine ridic Logan-ul II care vine cu jante tabla si pneuri de iarna.

    Am hotarat sa mai cumpar un set de jante tabla cu pneuri de iarna.
    La reprezentanta o janta de tabla de logan II e 255 lei !!!
    Problema e ca are ET 40 fata de janta tabla de logan I care e ET50 si la rotile din fata atinge pe la etrier sau pe la nu stiu ce.

    Pe net am gasit jante noi tabla dar cu ET 43 la 150 lei. Credeti ca merita sa risc sau sa mai caut cu ET 40.

  • #2
    Sa-l folosesti sanatos! Eu zic sa cumperi ceva de aliaj pentru cateva sute de ron. In legatura cu tablele, eu as merge pe cele originale.
    MY CLA

    Comment


    • #3
      esti tu sigur ca atinge? eu am aceleasi jante si pe berlina si pe MCV.
      pe MCV nu ating in nimic desi am franele de VAN.
      am pus si pe berlina aceleasi frane si tot nu ating jantele nici pe aia...

      Comment


      • #4
        Asa mi-au spus la reprezentanta. Tu ce berlina si ce MCV ai ? Daca ai modelele vechi atunci normal ca nu iti ating rotile et50.

        Comment


        • #5
          nu atinge pe nicaieri et 40;
          nu are discuri de frana mai mari de 260
          nu are alta mecanica la directie si suspensie fata logan 1 ph1 ph2

          Comment


          • #6
            eu zic sa te duci si sa faci o proba.
            aceleasi chestii le-am auzit si eu in service cand m-am dus sa pun frane de van pe berlina.
            "e prea mari etrierii, o sa se blocheze in janta"

            Comment


            • #7
              [QUOTE=cosmins2000;1514630]Maine ridic Logan-ul II care vine cu jante tabla si pneuri de iarna.

              Cosmine dar cum de vine cu anvelope de iarna? nu am mai auzit sa vina echipata de iarna! ce echipare e??
              Keep walking...

              Comment


              • #8
                @jonnie007 Am gresit eu in primul post din neatentie si nu am mai putut edita. Au venit din fabrica cu anvelope vara.

                Comment


                • #9
                  Ok Cosmine! Ce varianta de echipare e masina la tine?

                  Intrebare generala: Se potrivesc jantele de tabla de pe ph2 pe Logan 2?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #10
                    E Laureat si nu cred ca se potrivesc jantele de tabla de la ph2 la logan 2, mai ales pe fata. Spun doar din auzite, de la baietii de la reprezentanta, nu am incercat.

                    Comment


                    • #11
                      Alea de PH2 sunt ET 43, originale si costa 175 ron bucata la reprezentanta.

                      Jante de Lodgy care se potrivesc pe Logan 2.Au ET 40.160 ron bucata.
                      Last edited by karlos12; 13 October 2013, 10:16.

                      Comment


                      • #12
                        ba sa mor ,dar ce dreac nu mai merg gentile pe masina ,cred ca s facute in egipt sau unde naiba se mai fac piese

                        Comment


                        • #13
                          Am montat pe Dokker jante Ronal de opel cu modificarile aferente.Jantele au ET49 si nu ating niciunde.Intr-adevar au 9 mm diferenta la ET,dar nu ma deranjeaza,nu este masina de curse !Cele originale au ET 40.

                          Comment


                          • #14
                            daca se potrivesc la gaura centrala de 60.1 care este stas pentru logan 1, ph 1 , ph 2 , logan 2 , jentile se potrivesc oricum de la ph 2 la logan 2 si invers , ca e et 40 , 43 , 50 , merg indiferent , am avut si et 35 pe logan ph 2 fara probleme.
                            "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

                            Comment


                            • #15
                              Cauta KFZ 8932 R15 6 4X100 ET40 sunt argintii, cele de lodgy sunt negre si mai scumpe.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google