Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Mihai. exact acelasi model.

    Comment


    • #92
      Alcar = KFZ
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #93
        Pai urmarind postarile tale, si vazand codul cu KFZ, cautand pretul cel mai mic, am aflat de alcar si asa am ajuns la modelul ales. Ce-i drept le-am ales pe acestea strict pentru aspect, altfel ramaneam la cele recomandate de tine.

        sigpic

        Comment


        • #94
          Originally posted by SoNyKeL View Post
          Sper sa nu se considere reclama. Eu pentru sezonul de iarna, dupa multe ganduri si dezbateri in ultimele 12 luni, am ales acest model : https://www.tiremag.ro/jante-otel/ja...0-60-0-p46346/

          as fi preferat ceva oem, aliaj, dar costurile prea ridicate.
          apoi pentru o diferenta mica de bani puteam sa iau niste aliaje after-market, dar decat niste after-market de o calitate indoielnica, mai bine o tabla de calitate.

          240 lei bucata pentru o tabla? o galagie de bani... la banii astia luai tot table dar cele structurale pe 16...
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • #95
            Le am luat putin sub 200ron bucata, de ce as fi luat 16? Care e logica? Ce obtineam? Cele de 16 structurale fără acele capace, îți par mai aspectoase?
            Lăsând la o parte, ca eu am mcv și in acte nu zice nimic de alte dimensiuni decat 185/65/15

            sigpic

            Comment


            • #96
              pai cu capace obligatoriu... fara capace arata urat. De legalitate ce sa zic? Nu comentez decat ca in cazul in care ne luam de legalitate, nu mai facem nimic la masina...
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • #97
                Pai legalitatea o aplicăm sau nu, eu in mare măsură încerc să o aplic. La 240ron o janta ce necesita capace destul de costisitoare, ce necesită o anvelopa puțin mai costisitoare, si e cam ilegal. Versus putin sub 200ron o janta ce e legală, anvelope cu pret decent, aspect mai mult decât decent Pentru o janta de tabla, nu necesita capace... Grea decizie.

                sigpic

                Comment


                • #98
                  nu stiu cat de decent este aspectul unei jante de tabla pe 15.... ma rog... parerile nu se discuta . Sincer mi s a luat de jantele alea de tabla clasice pe 15... chiar daca sunt negre sau argintii sau aurii sau orice alta culoare.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • #99
                    Am cumparat pana la urma aceste jante: https://www.auto-soft.ro/anvelope-ja...00-40/cp/42569

                    Ramane sa vedem la montarea cauciucurilor daca vor fi probleme cu echilibrarea.

                    Comment


                    • Salut.

                      Am o nelamurire in legatura cu jantele pentru Loganul meu Black & White.
                      Masina a venit cu jante pe 16(anvelope 195/55/r16) iar roata de rezerva e de 15 inch cu anvelopa 185/65/r15 si are aplicat un sticker cu 80.

                      In cartea de identitate a vehiculului, dimensiunea anvelopei/jantei este 185/65/r15 88T 6J x 15.

                      Nu stiu ce sa fac, sa-mi cumpar jante pe 15 inch sau 16 inch?

                      Am cautat pe niste site-uri si am gasit jante pe ambele dimensiuni dar nu stiu daca o sa se potriveasca:


                      Janta roata Dacia Logan II, III - Janta roata Dacia Sandero II, III - Janta roata Dacia Dokker 4 x 100 mm 6J x 15 inci ET 40 otel.


                      Multumesc,
                      Radu

                      Comment


                      • daca in carte ai trecut numai pe 15 inch atunci e clar ce trebuie sa cumperi.

                        Comment


                        • In aceeasi situatie sunt si eu (Logan B&W) venit din fabrica cu 195/55R16 ,iar pe CIV-ul masinii sunt trecute doar cele 185/65/r15.Din start Dacia mi-a livrat o masina/act cu care incalc legea.
                          In reprezentanta cand am luat masina(zilele trecute) nu am putut rezolva nimic(era vineri foarte tarziu si livrau pe banda rulanta...)
                          Se poate face vreo adnotare pe CIV pe la RAR ??

                          Cu multumiri,Adi

                          Comment


                          • Pe spate la CIV ce scrie?!
                            Logan 0.9 TCe 2018

                            Comment


                            • Nu prea e normal sa nu scrie daca masina a venit cu roti de 16". La mine scrie asa:
                              • 185/65 R15 88 T
                              • 195/55 R16 91 H

                              Comment


                              • Si la mine scrie
                                Anv. opt. 195/55 R16 91 H

                                Nu m-am uitat pana acum sa vad ce este scris acolo.

                                Oare asta inseamna ca e totul in regula?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google