Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E buna asta?
    Attached Files

    Comment


    • @iatagan

      Eu mi-am dat jos un capac de pe janta sa vad ce cod e scris pe acolo.
      Pe janta de Logan Black & White (jante pe 16) scrie:
      403002053R, 6J * 16 H2, ET37

      Roata de rezerva care e pe 15 inch nu am dat-o jos din portbagaj sa vad toate codurile dar stiu sigur ca e ET40, 6J * 15

      Comment


      • Originally posted by iatagan View Post
        E buna asta?
        e buna, ce pret?
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Salutare! Pot pune anvelope de iarnă 205/55/R16 pe un Logan prestige 1.0 sce 2018 ? Vreau sa le pun pe jantele cu care a venit echipata masina 195/55/R16 et37 6j

          Comment


          • da, merg. Singura problema este cu legalitatea, poti ramane fara talon, plus de asta... iarna este mai ok sa ai anvelope mai inguste.
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • un 1.0 cu gume asa late, o sa cam pape benzina, si o sa cam fie si fara putere, nu ca ar avea acum...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Asa este, la asta ma gandeam si eu, dar mai e vorba si de stabilitate, vad ca se inclina destul de mult in viraje si cu astea de vara 195/55/R16, da poi cu 185/65/R15 fiind si materialul mai moale...,cred ca va fi mai instabila. Plus aderenta pe asfaltul umed, distanta de franare..aici sunt eu in dilema!

                Comment


                • Dilema este alta... In caz de accident asiguratorul nu te va despagubi...


                  Eu in locul tau, as merge pe exact ce scrie cartea. Eu pe diverse masini am avut si anvelope de iarna late si inguste, cel mai mult in stabilitatea laterala ma ajutau cele mai late, cu cele inguste urcam la fel dealul inzapezit ca, cu cele late, deci nu am sesizat diferente, dar cu cele inguste in giratorii cam parasea masina banda, cu cele lata nu atat de usor...

                  Pe megane2 estate, care era o msina maricica am avut pe 15, cu 195/60 parca si era foarte stabila masina. Daca tu la logan te plangi ca 195 nu este suficient de lat, ca masina nu este stabila... Iti garantez ca problema este la masina nu la anvelopa...

                  Eu ptr iarna iti recomand orice marime ai in carte, dar alege varianta cu talonul mai inalt. Sa fie masina mai confortabila. Eu ptr iarna as alege 185 65 15 si as lua conti ts 860, la marimea asta este ieftin si foarte foarte bun.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Da, voi merge pe 185/65/R15 88T e mai sigur asa fara batai de cap . Mulumesc pt sfaturi o zi buna!

                    Comment


                    • Am verificat jantele de pe mașina... MW 6Jx15 ET40 negre, iar rezerva gri.
                      Probabil ca setul de iarna va fi de tabla gri...Alcar sau MW
                      Last edited by anduvirgil; 29 October 2018, 21:27.
                      Logan 0.9 TCe 2018

                      Comment


                      • Îmi recomandați și mie o jantă de tablă bună, pentru viitorul meu Logan MCV nou (15")? Vine cu jante de aliaj pe care vreau să le păstrez pentru vară, și vreau să-mi iau niște Conti TS860 pe niște jante de tablă, pentru iarnă. Mă uit și mă uit pe net și nu văd nicio diferență, în afară de preț. Din experiența voastră, ce firmă au jante de tablă care sunt cât mai drepte și mai puțin deformabile?

                        Mersi!
                        "Work like a captain, play like a pirate!"

                        Comment


                        • Recomand pe cele de la Alcar. Atat jantele cat si producatorul (interactiunea cu el)

                          Comment


                          • Eu am gasit jante de origine r15 et40 la 134 lei la un magazin in Mioveni.Saptamana viitoare ma duc sa le iau.

                            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Eu am luat de la Alcar cu 113 lei bucata.

                              Comment


                              • Salutare, et35 , 7j cu cauciucuri de 185 65 15" imi vor atinge in aripa??? Logan 2006,1.4 mpi. Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google