Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu există legal 7J R15 pe Logan I și în plus aici e topic de Logan II
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Jante de origine r15 144leix4=576
      Jante de import r 15 78lei×4=312
      264 lei diferenta. Merita sa iau originale? Diferenta de pret se regaseste in calitatea jantei?

      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

      Comment


      • Ori originale ori KFZ8932(ALCAR mai nou) altceva "import" = bani aruncați
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Mulțumim de răspuns, de acest Black Friday urmăresc ALCAR de tablă pentru MCV nou, și anvelope de iarnă Conti.
          "Work like a captain, play like a pirate!"

          Comment


          • Ok, si unde scrie ca sunt legale sau nu? cum ma poate verifica politia ce J are janta cu ele puse? imi da rotile jos?

            Comment


            • Am reușit să montez roțile de iarnă.
              Jențile de iarnă sunt de tablă, negre , la fel ce cele de pe mașină MWRO 6J R15 ET40, cost per bucata 110 lei (sunt și cu 105 lei, dar n-am prins „oferta”).

              Încălțate cu Fulda Montero 2 au mai puține greutăți de echilibrare decât cele originale.
              Par și mai puțin zgomotoase.
              Logan 0.9 TCe 2018

              Comment


              • Zgomotul vine de la cauciucuri, nu de la jante !

                Comment


                • In reprezentanta , jantele "de origine" sunt pe la 260Ron bucata !! Eu mi-am luat ALCAR(KFZ) de la un magazin din Timisoara la aprox 125 Ron /buc( R15 ET40) pt un Logan B&W si le-am imperecheat cu anvelope Motrio Winter Far Away luate de la Dacia (180 Ron/buc)Daca comandam jantele online (din Bucuresti veneau) pretul era cam de 110Ron bucata , dar nu m-am riscat(daca era vreuna descentrata/defecta trebuia sa ma cert cu ei prin telefon ,sa o returnez ,etc ) La echilibrat au pus foarte putini plumbi pe ele( 3 dintre ele au avut exact aceleasi valori /o mica diferenta in minus la a patra )Anvelope Motrio am pe vechiul Logan de 1.4 si sunt multumit de comportament lor si de raportul calitate/pret.

                  Comment


                  • Pe data de 15 februarie (estimata) urmeaza sa intru in posesia unui Logan Stepway. Masina am comandat-o cu jante de tabla pe care voi pune cauciucuri de iarna. Caut jante de aliaj pe care sa pun cauciucuri de vara, dar nu prea gasesc dimensiunile recomandate pentru masina, 6J R16 ET37. Vreo sugestie ? Multumesc anticipat !
                    Last edited by Semaca79; 14 January 2020, 17:33.

                    Comment



                    • Am gasit aceste jante.
                      Diferenta este ca au ET 35 si gaura de 63.3. Se potrivesc pe masina ?

                      Comment


                      • Pentru gaura de centrare vei avea nevoie de inele.

                        Comment


                        • Despre aceste jante marca Dezent stie cineva cat sunt de bune? Multumesc !
                          Cumpărați jantele Dezent RE Dark (Mat, Negru) la preț discount pe AnvelopeLider. Disponibilitatea și prețul pot fi consultate pe site.

                          Comment


                          • Salutare,
                            Merg sau a pus cineva jante de Megan 2 adica J6.5xR15 4x100 CB 60 pe Logan 2? singura diferenta este de J... adica 0.5 inch in plus (mai exact janta este cu 1.27 cm mai lata)
                            Ideea era sa pun anvelope de185/65 R15

                            Comment


                            • Cine te impiedica macdane sa incerci pui o roata pe masina vezi daca incape, nu i mai simplu ?
                              Decit raspunsuri de habarnisti mai bine vezi singur am dreptate sau nu ?

                              Comment


                              • Dpdv al meu nu cred ca ar fi probleme... sa zic asa m-am documentat putin ce si cum... ideea era in primul rand daca a pus cineva sa confirme ce am intrebat si in al doilea rand ele sunt mai grele, sa nu afecteze ceva la viteza zic eu, axul, rulmentul, suspensia cine stie... aici chiar nu stiu nimic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google