Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seba am inteles ca cele fabricate in sufrageria presedintelui Conti, le da doar la rudele lui .
    Cris sunt de aceeasi parere! America made in germany se gasesc mai greu decat cele facute la noi, in plus au un pret putin mai mare cele nemtesti.
    Last edited by florin.fanatik; 21 June 2010, 12:08.
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • @cris_iasi: nu se pierde din materia prima. masina dozeaza materialul dupa "reteta" de pe server (omul nu poate interveni, procesul e automatizat, de la mixaj pana la testarea anvelopelor). stiu ca pare incredibil, dar sunt firme in tara asta care lucreaza ca la carte. cu atat mai mult cu cat din 6 in 6 luni vin audit-urile iso de la tuv, lloyds...si crede-ma ca nu-ti permiti sa pici un audit de genul, cand e vorba de productie zilnica de 40000 de gume, la un profit mediu de 12 euro/bucata
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Depinde ce dozeaza, containerele cu materie prima vin capsulate din Germania?

        Uite, mie imi place o marca de cafea, nu dau nume, si cineva care merge prin Franta imi mai aduce cate un stoc. Cafeaua nu se ambaleaza la noi dar se vinde in ambalaj original, in supermarketuri. Cumparat, baut, dracu gust original. Si e produsa in Franta, dar pentru Romania. Ma intreb daca se ambala in Romania, mai conta serverul ce dozeaza, cand vad ca serverul lor din Franta face desebiri in functie de tara de livrare?
        Eu unul, daca mi-am luat Dunlop, am vrut Made in Germany. Cine cumpara Conti made in China, sa stea linistit ca are grija serverul? Imi e greu sa cred ca e marfa identica cu cea din Germania.
        Last edited by mr.K; 21 June 2010, 14:43.

        Comment


        • @Seba- Sensei, daca ai lucrat la ei... Vorba aia, cine stie, cunoaste!
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • anvelope america

            Originally posted by grecu george View Post
            in prima vara le faci praf cunosc pe cineva care a facut vara trecuta aceias prostie si acum a cumparat altele noi

            nu este adevarat, eu am anvelope america si au trecut peste ele 2 ierni si o vara am rulat cu ele 30.000 km si vor mai face cel putin 1 iarna cu siguranta
            sigpic

            Comment


            • cris, nu conteaza cum vin containerele, ca nu bagi containere la bucata in masina de mixing, bagi 200e de kile in cuva si ea-si ia cat are nevoie. in fine, e de *****, ca aorice lucru facut in romania. orice gainarie facuta in germania e bestiala. de destepti si de mandri ce sunt, au pierdut 2 raboaie mondiale ubermenschii... daca tu crezi ca-ntr-o fabrica de gume lucreaza cofetari, care amesteca aluatul de cauciuc cu mana si fac gumele la ochi si numai in germania lucreaza ingienri, te-nseli amarnic. dupa 3 ani de conti, pot sa-ti zic ca mi-as lua oricand, cu ochii inchisi o guma facuta la timisoara decat una facuta in austrie, franta, cehia si chiar germania. ca e mai ieftina si la fel de buna/proasta ca celelalte.
              Last edited by Seba; 22 June 2010, 11:33.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Ma rog, toata lumea are o doza de subiectivism. Dar fabrica mama are alte standarde decat puii din toata lumea. De cand e lumea si nu se va schimba. Si eu daca lucram la Renault in Turcia nu cred ca reuseam sa te conving ca o masina asamblata acolo e la fel de buna ca una asamblata la o fabrica din Franta. Pentru ca nici nu e.

                Comment


                • standardul e unul singur. asta cu renault-ul facut in turcia tine de cat de bine strange nenea ala surubul sa nu zdrangane plasticul, nu ca un motor de pe clio turcesc e mai prost decat un motor de pe clio frantuzesc. e alta "mancare de peste". dar o caroserie presata in turcia e la fel ca una presata in romania sau china. tabla e aceeasi, matritele sunt identice, presele sunt reglate la fel. ca vopsirea e alta, ca ala din franta nu "uita" sa scoata tabla din magazie mai devreme de 2 zile, iar e altceva. de 8 ani lucrez numai in industria auto, crede-ma ca in romania sunt aceleasi criterii/standarde ca in orice alta parte.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Deci, hai sa va spun una tare:
                    -La servici, am ca si masina de servici un Seat Cordoba an fabricatie 2008! Deci, vreau sa va spun, ca o masina mai proasta ca asta , eu unul nu am vazut...o gramada de motive ( nu are rost sa le enumar aici). Cel mai important este ca la 85.000 mi-a cazut cutia de viteze!
                    Asa ca poate sa fie masina oriunde, ca, daca nu e facuta bine, tot un drac este!

                    Si, sa fiu si ON-TOPIC eu am NEXEN-N 3000 si sunt foarte multumit de ele!
                    aham......Restul e LOGAN


                    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                    Comment


                    • Anvelopele Nexen N3000 sunt facute in Korea...
                      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                      Comment


                      • Si care e problema? Conteaza cum se comporta
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • In plus, in ORICE tara se pot face lucruri de cea mai buna calitate daca producatorul vrea asta la fel cum in ORICE tara se pot face petarde daca producatorul vrea asta.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Folosesc kormoran,si pana in prezent sunt destul de bune.
                            http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                            Comment


                            • Si eu tot cu kormoran am ramas si nu am avut probleme.Au 50 000 si 5 ani jumate.
                              Sunt in orientare acum sa vad ce iau.
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Ia repejor, ca TVA de 24 % le va scumpi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google