Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am barum briliantis de vara 185/65 r15 88T
    SRF TARGOVISTE

    Comment


    • de vara am Continental eco contact 3, iar pentru iarna Barum polaris 2; ambele seturi 185/65/15

      Comment


      • intrebare

        am si eu o mica intrebare cu toate ca nu sunt posesorul unui logan ma intereseaza ce anvelope se potrivesc in asa fel incat garda la sol sa fie cat mai mare fara sa ating aripa sau chestii de genu. 205/85/15 sunt cele mai mari sau cum sta treaba?

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          Pai si cine spune ca Michelin sunt mai bune decat Conti Eco 3?...doar pura curiozitate.
          Michelin Energy Saver deci nu e3a care sunt stock pe logan, sunt mai bune ca conti eco 3. Testat de mine si inca 2 prieteni pe curbe (Resita-Carasova si retur pentru cine stie zona. Acolo se tine si raliul de coasta).

          @zaharel91. Nu exista dimensiunea 205/85/r15. Cel mult am vazut 205/75/R15. Oricum si daca ar fi de 85 gandeste-te ca talonul cauciucului ar fi de 17.4 cm cu 5 cm mai mare decat e stock si nu ar intra din cauza oalei amotizorului (unde se sprijina arcul pe amortizor).
          Last edited by Renault; 26 October 2010, 00:05.

          Comment


          • Si colegul Deluxe sustine contrariul...eu pe cine sa mai cred ?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • El spune de Michelin Energy e3a eu spun de Michelin energy saver

              Prima poza energy saver si a doua energy e3a
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by Renault View Post
                Michelin Energy Saver deci nu e3a care sunt stock pe logan, sunt mai bune ca conti eco 3. Testat de mine si inca 2 prieteni pe curbe (Resita-Carasova si retur pentru cine stie zona. Acolo se tine si raliul de coasta).
                Te referi la Valea Domanului

                Comment


                • daca chiar nu sunt bani, decat niste anvelope la 1 milion, 1 mil 500 resapate noi mai bine la aceeasi bani cautati ceva SH dar cu DOT de 1-2 ani. Resapate nu as lua niciodata.

                  Dar deja de la 1 mil 700 se gasesc anvelope gen Motrio (le vinde Dacia), sau debica frigo2 care sunt mai mult decat ok pt pretul lor .
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Originally posted by DeLuXe View Post
                    eu pot spune din experienta a 2 seturi de michelin (stock) si e3a de 400 ron bucata ca sunt niste coji care nu isi merita banii ...
                    Originally posted by Renault View Post
                    El spune de Michelin Energy e3a eu spun de Michelin energy saver

                    Prima poza energy saver si a doua energy e3a
                    ...uite bre
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Originally posted by Renault View Post

                      @zaharel91. Nu exista dimensiunea 205/85/r15. Cel mult am vazut 205/75/R15. Oricum si daca ar fi de 85 gandeste-te ca talonul cauciucului ar fi de 17.4 cm cu 5 cm mai mare decat e stock si nu ar intra din cauza oalei amotizorului (unde se sprijina arcul pe amortizor).

                      am inteles...dar totusi, nici macar 195/80/r 15 nu merge nu?asa ceva exista, am vazut pe site-ul goodyear de ex dar era pentru 4x4

                      Comment


                      • Originally posted by florin.fanatik View Post
                        Salut, in reteaua de magazine Real gasesti anvelope de iarna MARIX
                        185/65/R15 - 129lei/buc. Din cate am inteles aceste anvelope sunt resapate.
                        Am vazut eu astazi in Real, MARIX, cu DOT 06 2007...

                        Comment


                        • Asa "proaspete"? Mai bine sh cu DOT mai recent.

                          LE: cica-s reesapate. Deci guma e "noua", sarma e veche.
                          Last edited by mr.K; 26 October 2010, 13:20. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • @darksid3 Deluxe a spus de Michelin energy E3A ca nu is bune desi nu stiu unde a gasit el la 400 lei ma rog. Eu ziceam de Michelin Energy Saver ca sunt mai bune decat Conti Eco 3. Uita-te mai sus la poze sa vezi ca sunt diferite cele doua cauciucuri.

                            Comment


                            • Dap, am vazut diferentele de profil si probabil si de compozitia cauciucului.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • va recomand!

                                fulda kristall montero 3
                                Last edited by valeriuciprian; 26 October 2010, 13:38.
                                lipsa text

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google