Evo Corse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @mae, scopul unor jenti de calitate este sa te tina bine pe sosea... In primul rind. Apoi, ca design, eu am ales ca masina mea sa copieze stilul unei masini de raliu. Nu cred ca la raliu ai vazut jante cromate, negre sau in culoarea caroseriei. La raliu se folosesc in general jante albe, fiindca este foarte usor de vopsit o janta in alb, iar acolo nu se tine cont de frumusete.

    Iar daca doream sa mi le faca in alta culoare decit alb, care erau pe stoc, asteptam 2 luni...
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #62
      Rare mai sunt si cele portocalii (cei care sunt in echipa de repsol) dar in general sunt albe cele de rally sau de viteza
      design nu cred ca se mai vopsesc ele se schimba dupa fiecare competitie doar cei cu bugetul nostru(adica f mic) le vopsesc si le indreapta daca leai lovit,sau le schimba de pe o masina pe alta
      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

      Comment


      • #63
        Coooorect...
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #64
          Asa este. La o masina de raliu nu prea conteaza aspectul chiar asa mult. Dar asta e o masina de strada. Cred ca la fel de usor se pot vopsi si in negru. Nu este o culoare (nonculoare) cu pretentii la vopsit.

          arata destul bine si asa- ii da un stil mai agresiv asa - normal asta e alegerea ta.
          daca as fi fost eu- as fi preferat unele pe negru care i-ar fi dat o alura misterioasa.
          1.5 dc

          Comment


          • #65
            Dar daca ai albe nu prea mai sunt altele cu ele in oras
            recte in tm numai eu si dacia din cupa logan am jenti toora albe pe trocarici
            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

            Comment


            • #66
              Recte doar cunoscatorii :P

              Sunt unul care nu se ia dupa moda, deci pt mine jante negre no thanks...
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google