Se Pot Schimba Rotile?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Pot Schimba Rotile?

    Dragi loganisti , am niste jante de golf 4 cu distanta intre prezoane 5X100 , as dori sa le pun pe loganul meu , stiti cumva daca se pot face flanse adaptoare ca sa trec de la 4x100 la 5X100 , daca da poate ma si indrumati , Va multumesc.

  • #2
    Vorbesti cu cineva care are si un strung siti va face el asa ceva doar sai explici ce anume doresti dar parerea mea nu e o treaba ok din motive tehnice . Poate ma insel cei care au asa ceva sa isi dea cu parerea .
    :love5::love5: :sofer1: :majesty2:

    Comment


    • #3
      Sfatul meu este sa cauti niste jante cu 4 prezoane. Stiu ca la caruta poti face adaptari si poti pune ce fel de roata vrei tu, dar aici e vorba de siguranta ta si a celor din jurul tau. Daca tu ai incredere intr-un fier facut de un strungar pe o juma' de vodka, atunci nu mai am ce sa comentez. Eu unu' nu as risca atat doar pentru niste jante de vw.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Subscriu si eu la cele de mai sus si ca un sfat,ai putea sa vinzi jantele acelea si sa-ti iei unele in 4 prezoane sau vrei sa fi 'jmeker cu 2 de jm" si sa ai logan cu jante in 5 prezoane?

        Comment


        • #5
          Vedeti voi nu sunt orice fel de roti sunt roti de golf 5 gti pe 17 " , si daca as face pasul asta nu as face la orice boschet care stie si el sa dea o gaura , ma gandeam la cineva profesionist ,m-am mai interesat si sunt o droaie de cazuri care au facut modificarea asta si nu au avut probleme , daca era loganul o masina care sa ajunga la 250 km / h , nu as fi facut modificari .

          Macar la spect sa lucrez daca altceva nu am ce sa ii fac .

          Nu mai posta consecutiv, ai 10 min in care iti poti edita postul.
          Citeste regulamentul.
          Last edited by Cezar; 9 December 2008, 17:02.

          Comment


          • #6
            Pe rotile de 17 poti lua bani f frumosi, pe care ulterior ii poti investi intr-un set de roti Oz ultra, sau Toora.

            Comment


            • #7
              Sa Mai Tii Cont Ca Daca Pui Roti Pe 17 O Sa Te Fure La Vitezometru Si Nu O Sa O Mai Poti Incarca (5 Persoane Si Bagaje ) O Sa Atinga Sigur !!!!!!! Si Cand O Sa-i Faci Itp, Daca O Tii ,e Cenusa`n Cap !!!!

              Comment


              • #8
                Jantele au 5 prezoane, deci eu zic ca nu merita sa fie modificate, pentru ca risti mult.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Poate ca el nu vrea sa dea gauri in janta ci sa schimbe fuzeta de exemplu. La asta m-am gandit eu, o fuzeta in 5 prezoane de vw.
                  Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                  Comment


                  • #10
                    Cel mai bine e sa vinzi ceea ce ai si sa iti iei in 4 prezoane! E cel mai bine si mai sigur! Bafta!!!
                    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                    Comment


                    • #11
                      Ma credeti retardat ? Normal ca vroiam sa le vand , am pus anunt , dar cu criza asta nu cumpara nimeni nimic , o solutie ar fii sa fac schimb cu cineva , sa imi dea 4x100 ,dar nu cunosc pe nimeni si pe net nu prea se arata doritori, daca stiti voi pe cineva anuntati-ma va rog . (Ms. Pentru sfaturi si ironii)

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vioroi View Post
                        Ma credeti retardat ? Normal ca vroiam sa le vand , am pus anunt , dar cu criza asta nu cumpara nimeni nimic , o solutie ar fii sa fac schimb cu cineva , sa imi dea 4x100 ,dar nu cunosc pe nimeni si pe net nu prea se arata doritori, daca stiti voi pe cineva anuntati-ma va rog . (Ms. Pentru sfaturi si ironii)
                        Nu vreau sa fiu rautacios, dar ti-ai raspuns singur la intrebare.

                        Originally posted by vioroi View Post
                        Dragi loganisti , am niste jante de golf 4 cu distanta intre prezoane 5X100 , as dori sa le pun pe loganul meu , stiti cumva daca se pot face flanse adaptoare ca sa trec de la 4x100 la 5X100 , daca da poate ma si indrumati , Va multumesc.
                        Pana la urma ce vrei sa faci?

                        Comment


                        • #13
                          Vreau sa spun ca m-am gandit la toate celelalte solutii si nu a iesit nici una , asa ca in final m-am gandit de ce nu sa le pun la mine daca se poate , dar vad ca a generat alte discutii aiurea . Ma rog nu mai conteaza , am vazut parerea generala . Ms. Pentru ajutor .

                          Comment


                          • #14
                            Noi toti am incercat sa-ti fim de ajutor chiar daca nu ti-au convenit raspunsurile noastre. Era mai bine sa te fi pupat in fund si sa-ti spunem sa le pui si dupa aia sa te vedem la stirile pro tv? S-a rupt bascula din fabrica la nu stiu ce logan si l-a scos de pe sosea, dar cu interventii de strung, nici nu vreau sa ma gandesc.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #15
                              Aici se inchide, raspunsul fiind dat deja.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google