Unde Gasesc Astfel De Jante?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Gasesc Astfel De Jante?

    Am vazut azi un logan cu un set de jante f atragatoare pe care scria Mega Drive. La o cautare pe google am dat peste acest site: http://www.conexdist.ro/ si se pare ca jantele sunt productie...proprie. Pe site nu se afla absolut niciun pret ci doar codurile produselor respective.

    Stie cineva unde as gasi in Bucuresti o reprezentanta ceva de unde se pot cumpara/vedea/simti produsele lor? Am incercat sa ma inscriu dar este destinat exclusiv persoanelor juridice, iar formularul de contact nu merge: Not Found

    The requested URL /include/send/sendmail.php was not found on this server.


    Orice informatie ajutatoare e binevenita.

  • #2
    vb cu theo_bv2002
    el si a tras niste jante mega drive
    JIJI

    Comment


    • #3
      Am vazut dar e din BV. Acolo poate exista vreun magazin ...

      Comment


      • #4
        Nimeni nimic? Doar in iasi exista un astfel de magazin?

        Comment


        • #5
          Fratele meu lucreaza la Conexdistribution,ei fac decat livrari in tara si intadevar sunt frumoase cele de la MegaDrive.O sa gasesti in magazine de piese auto si accesorii un set asta vara costa 1200lei,acum nu stiu cat mai sunt.Daca nu gasesti un magazin cu produse de la Conex ma interesez eu la fratemiu si-ti mai dau un post

          Comment


          • #6
            am intrat si eu dar vad ca iti cer sa ai firma.......nu stiu daca iti dau pe persoana fizica

            Comment


            • #7
              Jantele de la Mega Drive sunt facute la Iasi. Au modele foarte frumoase, iar pe aici prin zona sunt multi care au. Luna asta ajung pe la Iasi si am sa le fac o vizita pentru ca sunt si eu interesat. Daca vrei, am sa intreb daca trimit comenzi prin tara.

              Comment


              • #8
                vad ca esti din Bucuresti. Am vazut jante MD in Vitan, la 11 mil. setul.

                Comment


                • #9
                  Si prin Buc am vazut cateva loganuri cu jante MD dar n-am dat peste niciun magazin care sa vanda, sa ma interesez si eu de mai multe marimi,modele si detalii. Pe internet am gasit un sg site din Braila cu un sg model.
                  @cordus daca ai drum pe acolo intereseaza-te si tu daca sunt omologate si daca au vreun model pe 16" prindere 4x100 te rog.
                  @silvio21 Ms de ajutor


                  LE: @SSI mai multe modele?

                  Comment


                  • #10
                    daca imi iau jante 4x100 mai e nevoie de elementele alea din plastic pentru centrare>???
                    astept pm sau postati cu quote pls.
                    Last edited by darksid3; 3 February 2009, 23:56. Reason: Automerged Doublepost
                    fara

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by kta View Post
                      @SSI mai multe modele?
                      Sincer, eu ma uitam la modele black polishate, erau doua modele care mi-au placut.Poate sunt mai multe, nu stiu.
                      Dar ceva asemanator, foarte frumoase, am vazut vis-a-vis de stadionul national, e un centru de anvelope si sunt cateva modele frumoase, la preturi bune.Ia legatura cu userul BENOCLU pentru detalii

                      Comment


                      • #12
                        Pentru Cordus-jantele nu sunt facute la Iasi,Conexdistribution este importator de piese de schimb si accesorii si livreaza la nivel national.Jantele sunt facute in Italia sau ceva de genul asta

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by spanu View Post
                          daca imi iau jante 4x100 mai e nevoie de elementele alea din plastic pentru centrare>???
                          astept pm sau postati cu quote pls.
                          daca gaura din mijloc al jantei este de 60 mm , nu`ti mai trebuie nimic de centrare.
                          numai bine.

                          Comment


                          • #14
                            Pentru Spanu,o sa-ti dea de la magazinul de unde cumperi jantele si nu sunt obligatorii dar,e posibil cand te duci sa le montezi sa nu poata cei de la centru de roti sa nu poata sa le echilibreze si o sa-ti '"bage unele pe gat pe la 100lei"sa faca si ei bani.Asa a patit un prieten de al meu.Jentile se centreaza normal pe prezoane nu pe inele,astea sunt sa o centrezi mai usor cand o pui pe masina pana ce introduci suruburile

                            Bravo Andreea13,ma bucur sa vad o priceputa in mecanica"jantele de la Megadrive au gaura mai mare,dar merge si fara distantier fara probleme

                            Va mai dau un pont bun sa va customizati masinahttp://www.simulcar.com/simulation/simulation.php e super
                            Last edited by silvio21; 4 February 2009, 01:06. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              Intrati aici http://www.targa.fr sunt jante importate de conexdistr.Selectati dupa ce accesati pagina Simulateur Jantes si va puteti alege Dacia - LOGAN - Culoare - Coborare-Diametre diferite etc.Distractie placuta

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google