Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La strung e mai greu datorita ordinului de marime al universalului, cel mai comod este cu o masina de alezat blocuri motoare.

    Comment


    • Originally posted by felye View Post
      uite o poza cu jantele prezentate de tine ... gumele erau 185/60/r15 ...
      Mersi de poza, arata foarte bine, sa le rotesti sanatos cat mai multi km!!! M-ar interesa si cateva pareri personale despre jante: in special daca sunt rezistente si daca nu lasa impresia ca sunt facute pe vapor si in prima groapa risti sa indoi janta sau si mai rau sa se rupa...
      Momentan am amanat jantele ca am alte cheltuieli dar am in plan sa imi iau un set de jante de aluminiu pt gumele de vara.

      Comment


      • piroman22: jantele sunt ale unui prieten cu un fiat grande punto ... arata bine si pe logan ... dar nu am apucat sa merg cu ele
        sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

        Comment


        • vreau si eu patru jante pentru prestige model 2008

          Comment


          • Azi am intrebat la dealer, jante originale aluminiu Logan prestige ( nu stiau modelul, nu stia de Sinaia etc ) pret 4 buc + 16 buc prezoane aproximativ 1800 lei.
            Cred ca ma bag la chinezesti., 1200 cu prezoane si inele de centrare, trebuie decit sa gasesc un model misto.

            Comment


            • La banii astia,gasesti ceva sh, de toata frumusetea
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • La banii aia chiar ca iei SH in stare beton si cu tot cu cauciucuri.... Si eu am fost tentat de chinezarii dar mi-am revenit la timp, am gasit la 180 de euro jante de aliaj SH in 6 spite, elegante si solide in stare foarte buna(2 zgarieturi mici), gata echilibrate frumos cu plumbi lipiti pe interior, cu tot cu cauciucuri putin uzate. Abia astept sa treaca iarna sa le pot pune. Chinezriile unele arata bine si iti fura ochii dar daca nimeresti intr-o groapa se fac varza foarte usor. Am vazut caz concret de janta chinezeasca rupta efectiv in jumatate: partea cu cauciucul o parte si cealalta parte cea cu butucul. Cand am vazut am ramas perplex...

                Comment


                • cine ma poate ajuta...doresc sa achizitionez 4 jante de aliaj r15 4x100 8sau9j,et15 sau20.nu prea gasesc decat 6sau6,5j si cu et mare.
                  Last edited by don sandu; 23 January 2013, 18:39.

                  Comment


                  • 9J, et15??? Esti sigur ca asta vrei? Ai idee cat o sa iti iasa roata in exterior?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by don sandu View Post
                      cine ma poate ajuta...doresc sa achizitionez 4 jante de aliaj r15 4x100 8sau9j,et15 sau20.nu prea gasesc decat 6sau6,5j si cu et mare.
                      Uite aici ieftin.... linkul nu-l pot pune...
                      Attached Files
                      Last edited by karlos12; 24 January 2013, 15:14.

                      Comment


                      • mersi carlos.sunt ceea ce caut doar ca nu dispun de 400 de euro.o sa mai incerc.pt yrman,sa stii ca am vazut la cineva pe logan si mia placut mult.

                        Comment


                        • Am vazut ca are cineva de pe aici jante ART. Ati avut probleme cu ele in timp (cojit lacul, sarit vopseaua, probleme la echilibrat)? Ce parere aveti de ele?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by don sandu View Post
                            mersi carlos.sunt ceea ce caut doar ca nu dispun de 400 de euro.o sa mai incerc.pt yrman,sa stii ca am vazut la cineva pe logan si mia placut mult.
                            Ok, daca stii in ce te bagi, mult succes. Eu am vrut doar sa ma asigur ca stii, nu era cu rea intentie sau aer de superioritate.
                            sigpic

                            Comment


                            • utilizatorul fastandfurios colegul cu loganul rosu PFL are de vanzare jante exact ca cele mai de sus ...ia legatura cu el
                              sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                              Comment


                              • Originally posted by don sandu View Post
                                mersi carlos.sunt ceea ce caut doar ca nu dispun de 400 de euro.o sa mai incerc.pt yrman,sa stii ca am vazut la cineva pe logan si mia placut mult.
                                Mai ieftin nu cred ca gasesti.Poti gasi pe la 200E jante de tabla dublate de 9J.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google