Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bgd_puya View Post
    ET 37 au .. stiu ca sunt nebun...dar as vrea sa le fac strech,am si masina lasata din arcuri..
    Sa ne spui si noua cum se simte 1,4 mpi cand faci trecerea de la roti cu masa de ~15Kg. la roti cu masa de 20Kg. si cu amprenta mai mare la sol fata de anvelopele cu latimea de 185 mm.

    Comment


    • o janta are 10 kg.Am cantarit-o.Am avut si de 7J pe ea si se simte foarte bine.Are aderenta buna la plecarea de pe loc ca nebunul si se tine bine si pe curbe
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

      Comment


      • Si anvelopa cu latimea de cel putin 215mm R16 cat are? (am zis roti complete)
        Cu stabilitatea sunt de acord, de fapt e cam singurul plus.

        Comment


        • E o diferenta de vreo 4-5 kg fata de ce aveam inainte.Cu RH-uri pe 15,7J cu distantiere de 200mm si cauciucurile aveam undeva la 16,5 kg.Acum poate vreo 20 de kg,depinde.
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • Pai asta am zis si eu iar 5Kg. in plus/roata chiar conteaza pentru ca vorbim de mase in miscare de rotatie...

            Comment


            • Originally posted by danny_finutzu View Post
              salutare am gasit si eu la cineva 3 jante wolfrace zice el si as vrea sa o gasesc si pe a 4 a doar ca dupa denumirea data de proprietar ,adica A267 , nu am reusit sa o gasesc decat pe un site care nu o mai au si nici nu o mai aduc daca stie cineva ceva ....http://www.tuningmall.ro/jante-anvel...42-258542.html ...multumesc

              le-ai luat deja pe cele 3 ? daca da, le tii de rezerva.

              acum am vazut ca e acelasi. daca le-ai luat, te-ai ars.
              cred ca sta ala de o gramada de timp daca a umplut o pagina de "search" cu anunturi.
              Last edited by B997NDL; 30 March 2014, 17:23. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • nu leam luat ) am sunat sa o caut si pe a 4 a intai si daca nu am gasito nu leam mai luat dar imi placeau si de aia vroiam sa o gasesc.

                Comment


                • e clar ca e greu sau imposibil de gasit in romania. si ca sa cauti pe ebay sau pe "dincolo" nu stiu daca merita.

                  Comment


                  • Merita foarte mult sa cauti pe eBay, crede-ma

                    Sent from my ODYSEA-4 using Forum Runner

                    Comment


                    • ma gandeam la transport, nu la preturi. alea sunt ok, dar uneori cu transportul...
                      trebuie sa deschizi cont in eu, usd sau lire... sunt cam multe de facut pentru o janta.

                      Comment


                      • Nu trebuie sa deschizi nimic, se face transfer intr-un cont paypal dat de vanzator.

                        Comment


                        • Salutare, am si eu o problema, daca stie cineva sa ma indrume...

                          Ieri am achizitionat 4 jante Wolfrace Mantis si 4 cauciucuri Pirelli Cinturato P4 care au si fost montate pe masina cu tot cu inele de ghidaj si prezoane, toate piesele fiind noi.
                          Problema este ca la peste 100 km/h trepideaza tare urat toata masina. Mentionez ca, cu rotile de iarna nu avea nicio bataie nici la 160 la ora. Si nici cu rotile vechi de vara.

                          Azi am fost la o vulcanizare de incredere unde s-au crucit mecanicii cu au fost echilibrate rotile de unde le-am achizitionat, si am reechilibrat iar totul dupa care am facut si directia masinii.
                          Rezultat: aceiasi trepidatie de la 100 in sus.

                          Ce sfaturi imi dati ?
                          Multumesc.

                          P.S. Deocamdata nu dau numele vanzatorului pt ca ar putea fi un caz izolat si nu vreau sa-i fac antireclama, dar daca nu gasesc solutii...
                          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                          Comment


                          • Hmm . Pai unde le-ai echilibrat ce ti-au spus cei de acolo ?
                            Pot fi mai multi factori . Pot fi jantele , pot fi cauciucurile ...

                            Comment


                            • Nu au zis nimic, doar ca dupa 4-500 de km ar trebui verificate iar. Exact asa s-a exprimat, doar ca nu prea am cum sa merg 200 de km pana la ei pt atata lucru. Acum am 250. O hartie de garantie ceva... nimic.
                              Era sa uit, chiar si unul care nu se pricepe la echilibrat poate sa-si dea seama ca ceva nu e ok... las pozele sa vorbeasca...
                              Attached Files
                              http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                              Comment


                              • Daca elimini bielete, bucse, brate, planetare strimbe, fuzete pocnite si alte minuni plus jante neechilibrate nu-ti mai ramane decat una - jante strambe!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google