Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    195/55/15 e cea mai buna alegere pt strazile patriei.
    Poti pune si 205/45/15.

    Comment


    • #47
      Anthony, tu ce vrei de fapt? Sa afli ce gume emrg pe jantele de 15" si 6,5" latime sau sa afli ce alta dimensiune ar fi la fel de mare ca o roata stock de logan? Ca s-au spus si ras-spus ambele variannte, totul e numai sa ai rabdare sa citesti forumul...
      asa c-o sa-mi permit sa rezum: pe janta r15/6,5 merge 185, 195, 205, de la talon de 45 pana la 65. Toate intra pe logan, dar unele sunt mai amri, altele mai mici.
      daca vrei sa afli ce 195 merge pe janta respectiva si sa ai o dimensiune cat mai apropiata de roata stock (185/65r15), atunci e vorba de 195/55r15 sau 195/60r15.
      eu, de exemplu, am 195.50r15, dar ca sa vad viteza reala ar trebui sa dau acul vitezometrului inapoi cu 10km/h. La variantele ce le-am enumerat mai sus, nu trebuie sa faci nimic la kilometraj.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #48
        Va multumesc mult de tot la amandoi oricum o sa aleg varianta cu 195/55/r15 va multumesc pentru intelegere

        Comment


        • #49
          Salut as avea si eu o intrebare , am un vecin care are niste WOLFRACE ca cele ale lui THEJOCK3R (nu am poza) doar ca sunt negre , ce stiu e ca sunt pe 17 si vrea 2200 ron cu patru gume dar una are o galma si cica ar trebuii schimbata. MERSI si astept parerile voastre

          Comment


          • #50
            @anthony: ca tipodimensiune, e alegerea perfecta. Insa, am senzatia ca din orice alt punct de vedere, e cea mai proasta varianta. Pt ca 195/55r15 e o dimensiune ce se gaseste destul de greu (pt ca se fabrica in loturi reduse), daca nu cumva foarte greu. Am cautat si eu ceva vreme si pana la urma mi-am pus 195/50r15.
            bafta sa gasesti o guma calumea. Nu lua orice rahat numai de dragul dimensiunii, uita-te dupa conti, uniroyal, michelin, bridgestone, toyo, pirelli...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #51
              Mersi momentan dopa ce o sa achizitionez jantele o sa le pun pe gumele stock de 185-65-r15 asa o sa fac dar am gasit cateva gume good year la dimensiunea de 195/55/r15 si costa decat vreo 400 de ron bucata oqm o sa mai caut si sper sa gasesc solutia optima
              burciu cred ca afacerea merita toti bani in plus mai bn dai veo 400 de ron si iti alta guma oricum asta e parerea mea

              Comment


              • #52
                Mersi ANTHONY oricum o sa mai cer parerea sambata SALTARE de la CHF

                Comment


                • #53
                  Nai pentru ce doar de aia ai intrat in acest forum ca sa ne ajutam unii pa altii

                  Comment


                  • #54
                    La ce pret sunt jantele expuse setul pot gasi mai ieftine la 700 ron setul ceva si dak da astept oferte si poze radu florin targoviste
                    SRF TARGOVISTE

                    Comment


                    • #55
                      Vreau si eu un stiker cu luam legatura stau in tirgoviste
                      SRF TARGOVISTE

                      Comment


                      • #56
                        Cat costa un sticker logan club
                        SRF TARGOVISTE

                        Comment


                        • #57
                          Scz de offtopic ,eu am dat pe el in jur de 6 lei dar tipu mi l-a dat pe ultimul

                          Comment


                          • #58
                            Nu vreau sa fac reclama dar poti incerca Pro-line.Ro Au acolo de toate pentru Logan majoritatea sunt pe 4 prezoane si cateva cu centru de 60. Pentru restu` oricum se primesc inele de centrare odata cu jantele . Setul variaza pentru 15 " intre 1000 Ron si 1500 Ron
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • #59
                              Misto jantele
                              SRF TARGOVISTE

                              Comment


                              • #60
                                jante logan

                                Stiu undeva foarte frumoase jante la pret de promo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google